Viyana Reykjavik Uçak Bileti,Viyana Reykjavik Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Reykjavik Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.Eki.2021.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Reykjavik Ucuz Uçak Bileti

Reykjavik ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yeniden Reykjavik’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Reykjavik’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Reykjavik’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Reykjavik ziyaretlerinden önce Reykjavik ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Reykjavik ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IS) 024
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İzlandaca
 
Telefon Kodu
354
 
Toplu Taşıma
89.76 TRY
 
Yemek Fiyatları
263.29 TRY

REYKJAVIK HAKKINDA

Reykjavik, İzlanda’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olmasıyla birlikte aynı zamanda kutup bölgesine de en yakın olan başkenttir. Reykjavik ülkenin güneybatısında Faxaflöi Körfezi kıyılarına yakın bir liman kentidir. Oldukça popüler olan şehirde, İzlanda nüfusunun yarısı burada yaşamaktadır. İlk yerleşimin 874 yılında gerçekleştirildiği bu şehir kültürel, ekonomik ve idari anlamda oldukça önemli bir konumdadır. 19. yüzyıla kadar herhangi bir imarın olmadığı şehirde 1786’da ticari merkez olarak yeninden düzenlenmiş ve bu düzenlemeden sonra hızla gelişmeye başlamıştır. Şehrin gelişimine o kadar önem verilmiştir ki günümüzde şehir dünyanın en güvenli ve yaşanabilir yerleşim alanlarından biri olarak bilinmektedir. Reykjavik, dünyanın en temiz, çevreci ve korumacı özelliklerinin yanı sıra balıkçılık alanında da dünyada bir merkez haline gelmiştir. Şehirde bulunan en yüksek dağ Esja Dağı’nın boyu 914 metredir. Şehirde evlerin dörtte üçünden fazlası jeotermal enerji ile geri kalanı kısmen jeotermal veya tamamen su gücü ile ısıtılır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Reykjavik Keflavik Havalimanı
Keflavik’in 3 km batısında yer alan Reykjavik Keflavik Havalimanı, başkent Reykjavik’in ise 50 km güneybatısında yer almaktadır. Havalimanı, Avrupa ve Kuzey Avrupa arasındaki transatlantik uçuşlarda önemli bir konumda yer almakla birlikte bünyesinde iki adet pist bulundurmaktadır.

Otobüs
Keflavik Havalimanı’na ulaşan yolcular Reykjavik şehir merkezine otobüs veya shuttle ile ulaşabilir.

Taksi
Reykjavik Keflavik Havalimanı’nda inen yolcular terminal çıkışında yer alan taksi duraklarına ulaşıp şehir merkezine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Reykjavik Keflavik Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Hallgrimskirkja
Harpa Konser Salonu ve Konferans Merkezi
Perlan
Sun Voyager
Laugevegur
İzlanda Ulusal Müzesi
Tjörnin Gölü
Videy
Yerleşim Sergisi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?


İzlanda ile aynı iklim yapısına sahip olan şehirde, kutup altı okyanus iklimi görülmektedir. Kış mevsimi oldukça soğuk geçen Reykjavik, bazı zamanlarda -15 derecenin altını görmektedir. Kış mevsiminde soğuk havaya aldırış etmeyen ziyaretçiler, şehrin beyazlar altındaki büyüleyici bir görüntüsünün tadını çıkarabilirler. Yaz mevsimi ılık geçen bu şehirde, düşük nem ile ziyaretçilerin şehri daha rahat gezebilmeleri mümkündür. Size ne uygun zaman dlimini belirledikten sonra Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Reykjavik uçak biletini satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bir ada ülkesinin başkenti olan Reykjavik’te, İzlanda mutfağının temelini oluşturan balık ürünlerine rastlamanız mümkündür. Balık çeşitlerini değişik pişirme yöntemleri ile hazırlayan bu mutfak sarımsak, soğan ve tuzla süslemeler yapmaktadır. Istakoz, Dill, Kuzu Eti, Morina Balığı, Randalin, Sægreifinn ve Skyr gibi lezzetler gezi esnasında tadılmadan geçilmemesi gereken tatlar arasındadır. En ucuz Reykjavik uçak biletinizi Ucurucur.com üzerinden satın alabilir siz de bu lezzetleri kendi topraklarında tadabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.