Viyana Lima Uçak Bileti,Viyana Lima Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Lima Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
16.Eki.2021.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Lima Ucuz Uçak Bileti

Lima ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Lima’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Lima’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Lima’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Lima ziyaretlerinden önce Lima ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Lima uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
PE 504)
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50Hz
 
Resmi Dil
İspanyolca
 
Telefon Kodu
51
 
Toplu Taşıma
12 TRY
 
Yemek Fiyatları
77 TRY

LIMA HAKKINDA

Peru’nun başkenti olan Lima, Büyük Okyanus kıyısındaki liman olan Callao’da bulunan Rimac nehri üzerine kurulmuştur. Peru’nun en büyük şehri olan Lima, ülkenin en kalabalık şehri olmakla birlikte Güney Amerika’nın da en kalabalık 3.şehridir. San Paulo ve Meksika’dan sonra en kalabalık şehir olan Lima, önemli bir liman şehridir ve deniz ticareti merkezi konumdadır. Tarihi boyunca çok sayıda devlet tarafından yerleşik hayat geçilen bu bölge, 1535’te Fransizco Pizarro tarafından kurulmuştur. İspanya’nın kolonileri tarafından uzun bir süre kullanılan şehir, bağımsızlık mücadelesinin ardından Pera Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur. İspanya’nın kaynaklarında “Itchyma” olarak geçen şehrin daha eski bir geçmişe sahip olduğu düşünülmektedir. Bir Katolik etkinliği esnasında Kral Francisco Pizarro tarafından kurulan şehir Krallar Şehri olarak anılmıştır. Bir diğer adı ise “Pasifiğin İncisi” olan şehir, Pasifik Okyanusu’ndaki deniz ticaretinde de çok önemli merkezlerden biri olduğu için bu ismi almıştır. Ülkenin ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Lima, yıllar içerisinde ülkenin kalkınması için önemli noktalardan biridir. 1687 yılına kadar Peru’nun altını olan liman gerçekleşen büyük deprem nedeniyle büyük bir hasara uğramıştır. Bu depremde büyük bir hasara uğrayan şehir ilerleyen yıllarda gerçekleşen bir sonraki depremi daha az hasar ile atlatmıştır. Yıllar içinde ticaret ve ekonomi alanında büyük gelişme gösteren şehir kültür ve sanat alanlarında da önemli bir yer haline gelmiş ve çok sayıda müze ve sanat galerisine sahip olmuştur. Doğal güzellikleri ile bütünleşen tüm özellikleri ile ayrı bir yeri olan Lima şehrini ziyaret etmek ve yeni deneyimler kazanmak istiyorsanız en uygun Lima uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Jorge Chávez Uluslararası Havalimanı
Lima şehir merkezine 11 km, Callao şehir merkezine 7 km ve Miraflores şehrine 17 km uzaklıkta yer alan havalimanından Lima şehir merkezinden shuttle, taksi ve araç kiralama gibi yollar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Shuttle
Jorge Chávez Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular terminal çıkışında yer alan servislere binerek yaklaşık 45 dakika içerisinde şehri merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Jorge Chávez Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Jorge Chávez Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Larco Müzesi
Plaza Mayor
Lima Katedrali
San Francisco Manastırı
Lima Piskoposluk Sarayı
Presbitero Maestro
Lomas de Lachay
Adalet Sarayı
St. John Katedrali
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Peru’nun başkenti Lima’da ılıman iklim koşulları hâkimdir. Ülkenin en kurak bölgesi olan Lima olmakla birlikte az yağış alan şehirlerden biridir. Farklı yarım kürede yer almasından dolayı Aralık- Şubat aylarında yaz yaşanmaktadır. Kış mevsiminde sıcaklıkların ortalama 15 derece olmasından dolayı çok soğuk geçmemekte ve ziyaret edilebilir bir havası vardır. Yaz aylarında gerçekleşen festivaller ve etkinlikler nedeniyle şehir cıvıl cıvıl ve rengârenktir. Bu nedenle en ucuz Lima uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan alarak şehrin tadını yaz aylarında doya doya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Peru’nun başkenti Lima’da en çok balık ve deniz ürünleri tercih edilmektedir. İspanyol mutfağının da etkilerinin görüldüğü bu mutfakta Amerikan esintileri ile de karşılaşılmaktadır. Etin ana malzeme olarak kullanıldığı Lima mutfağında, baharatlar da çok yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin de çok sık tercih ettiği yemekler arasında Ceviche, Cancha, Papa a la Huancaína, Causa, Lomo Saltado, Anticuchos gibi lezzetler yer almaktadır. Bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmak için tek yapmanı gereken en uygun Lima uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın almak ve bu keyfi doyasıya yaşamak.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.