Viyana Kabil Uçak Bileti,Viyana Kabil Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Kabil Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Eki.2021.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Kabil Ucuz Uçak Bileti

Kabil ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kabil’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kabil’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kabil’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kabil’e ziyaretlerinden önce Kabil ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kabil uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
AF (660)
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Dari̇ce
 
Telefon Kodu
93

KABİL HAKKINDA

Geçmişi 3.500 yılına kadar dayanan Kabil şehri Afganistan’ın hem başkenti hem de en büyük şehridir. Ülkenin doğusunda yer alan şehir, Hindikuş Dağları’ndan süzülen Kabil Nehri boyunca uzanan vadinin üzerinde yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca farklı kültürler ve medeniyetler tarafından istilaya uğrayan şehir, ticaret ve ekonomi olarak da stratejik bir konuma sahiptir. Bu nedenle Moğolların, Babillerin, Rusların ve Amerikalıların işgaline uğraşmıştır. Afgan kilimleri ile adından sıkça söz ettiren bu şehir sadece dokuma alanında değil, kurutulmuş meyve, fındık, deri ve koyun derisi alanında da oldukça gelişmiş ve dünya çapında önemli bir yer kazanmıştır. Çok sayıda tarihi eser ve mimari bulunan şehirde, Babür’ün mezarı da bulunmaktadır. Aynı zamanda Babür’ün adını taşıyan pek çok park ve bahçe bulunmaktadır. 

 

NASIL GİDİLİR?

Kabil Uluslararası Havaalanı
Khwaja Rawash Havaalanı olarak da bilinen Kabil Uluslararası Havalimanı sadece sivil değil askeri alanda da NATO ve ABD tarafından kullanılmaktadır. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine toplum taşıma imkanı sunulmaktadır.

Taksi
Kabil Uluslararası Havalimanın’dan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanının C terminalinden kalkan taksileri kullanabilirler. Taksilerde taksimetre bulunmamakla birlikte, binmeden önce şoförler ile önceden anlaşma yapmanız önerilir.

Araç Kiralama
Kabil Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Babür Bahçeleri
Kabil Müzesi
Kabil Hayvanat Bahçesi
Bala Hisar
Qarghna Gölü
Abdul Rahman Camii
Omar Mayın Müzesi
Timur Şah Mozolesi
İngiliz Mezarlığı
 
NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğu Kabil’de kışlar soğuk ve sert geçerken yazlar aşırı sıcak ve kuraktır. Bahar aylarında çok yağışın görüldüğü şehirde kış aylarında don olayları görülmektedir. Kabilin doğal güzelliklerinin ve tarihi eserlerinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler için en uygun dönem bahar aylarıdır. Siz de en uygun Kabil uçak bileti için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genel olarak et ve pilavdan oluşan Afgan mutfağında çatal kaşık yerine lavaş ekmeği kullanmaktadırlar. Daha farklı ekmek çeşitlerine de rastlamanın mümkün olduğu şehirde, Naan ve Obi Non gibi değişik tarz da ekmekler de mevcuttur. Yakhni Palao, Zamarod Palao, Qorma Palao gibi yemeklerde Kabil seyahati esnasında tadılmadan dönülmeyecek lezzetler arasındadır. Siz de bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız en uygun Kabil uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.