Viyana Bruksel Uçak Bileti,Viyana Bruksel Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Brüksel Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
19.Eki.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Brüksel Ucuz Uçak Bileti

Brüksel ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Brüksel’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Brüksel eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Brüksel’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Brüksel ziyaretlerinden önce Brüksel ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Brüksel uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BE) 017
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Fransızca-Flamanca-Almanca
 
Telefon Kodu
32
 
Toplu Taşıma
57 TRY
 
Yemek Fiyatları
221.33 TRY

BRÜKSEL HAKKINDA

Belçika’nın başkenti olan bu şehir, zaman içerisinde pek çok etnik kökeni içinde barındırmıştır. Aynı zamanda bu etnik kökenlerin bir yansıması olarak şehirde Felemenkçe, Fransızca ve Almanca konuşulmaktadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen 19 merkezden oluşan Brüksel uluslararası ulaşımda merkez noktalardan biridir. Zaman içerisinde şehri, saldırılardan korumak için 12. yy’da bir duvar örülmeye başlanmış fakat zaman içerisinde bu duvarın içine sığmayan nüfusu artış göstermiş ve dışarı taşmıştır. Daha sonra yeni bir duvar örülen şehirde 18. yy’da artan nüfusun yerleşimine bu duvarın da yetmediği anlaşıldığında yıkılmıştır. Hala şehrin sokaklarında gezerken bu duvarın kalıntılarına rastlamak mümkündür. Çok sayıda kültürü bir arada bulunduran Brüksel’de yüksek oranda göçmen yaşamaktadır. İşçilerin 20.yy’da Brüksel’e yerleşmesi ile başlayan bu göç dalgası zaman içerisinde Brüksel’deki yaşam kalitesinin artmasıyla nitelikli işçi göçüne dönüşmüştür. Tüm bunların yanı sıra Brüksel, şehirlerarası iş veya gezilerin yoğun olmasından dolayı ulaşım konusunda oldukça gelişmiştir. Siyaset ve politika olarak birçok iş dünyasının kapılarını açan Brüksel, Avrupa Birliği ve NATO gibi kurumları bünyesinde barındırdığından dolayı Avrupa Başkenti olarak bilinir. Geçmiş tarihinde, iş dünyasının ve ticaretin bilindik bir siması olarak bilinse de kültürel yapısı dolasıyla sizlere gezip görülecek birbirinden farklı birçok imkânı sunmaktadır. Kendisini bu kültürün içinde bulmak isteyenler hemen Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Brüksel uçak bilerini satın alabilirler.

NASIL GİDİLİR?

Brüksel National Havalimanı
Brüksel National Havalimanı şehre yaklaşık 11 km uzaklıkta bulunmakla birlikte 2014 yılında 21.9 milyondan fazla yolcuya misafirlik etmiştir. Verilere göre Belçika’nın en işlek birinci, Avrupa’nın ise en işlek 23. havaalanıdır. Brüksel National Havalimanı’ndan ulaşım seçenekleri arasında taksiler, yerel ulaşımlar ve uluslararası trenler mevcuttur.

Otobüs
Brüksel National Havalimanı’ndan şehre ulaşım sağlamak isterseniz STIB otobüslerini tercih edebilirsiniz. Otobüsler, gelen yolcu bölümünün bir alt katında bulunan platformlardan kalkmaktadır.
12 numaralı hat, Pazartesi’den Cuma gününe kadar saat 20:00’a kadar hizmet vermektedir. Otobüs ekspres olduğu için sadece belirli duraklara uğramaktadır. Şehir merkezine yolculuk süresi yaklaşık 30-35 dakika arasındadır. 21 numaralı hat ise hafta içi saat 20:00’dan sonra ve hafta sonları hizmet vermektedir. Sefer sıklığı ise 20 ile 30 dakika arasındadır.

Tren
Brüksel Havalimanı’ndan inişi gerçekleştiren yolcular terminal binasının altında yer alan Zaventem Tren İstasyonu’ndan 15 dakikada bir kalkan trenler ile şehirde istedikleri noktalara ulaşabilirler.

Taksi
Brüksel National Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmekte olup yaklaşık 85-90 Euro arası ücret ödeyebilirsiniz.

Araç Kiralama
Brüksel National Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Brüksel Kraliyet Sarayı
Hotel de Ville Parkı
Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi
Basilica of the Sacred Heart
Grand Place
Manneken Pis (İşeyen Çocuk Heykeli)
Atomium
Mini Europe
St. Michael ve St. Gudula Katedrali
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Brüksel, coğrafi konumu ve iklimi bakımından Kuzey Avrupa iklimindedir. Kış aylarında dondurucu soğuk yerini hafif serin bir havaya bırakmaktadır. Kış aylarında hava sıcaklığı 2 ile 5 derece arasındadır. Yaz aylarında ise genellikle ılık bir hava sizleri karşılayacaktır. Yaz ayları sıcaklık ortalaması ise 21-23 derece arasında değişmektedir. İzinler genellikle Ağustos ayında yapıldığından dolayı birçok görmek istediğiniz yerin kapalı olma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şehri gezmek ve doyasıya tadını çıkarmak isteyenler ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirler. Siz en uygun aya göre seçeceğiniz en ucuz uçak biletini Ucurucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Brüksel, herkes tarafından beğenilen ve lezzeti ile yüksek puanlar toplayan şehirler arasında yer almaktadır. Yoğun bir nüfusa sahip olan Brüksel kentinde dünya kültürüne ait mutfakların yanı sıra Türk kültürüne ait yemekleri de bulma imkânınız vardır. Sizler için Brüksel’in en gözde yemeklerini listeledik; Köfte, Et Buğulama, Erikli Tavşan Eti, Steak Tartare, Kuşkonmaz, Waffle, Dame, Blanche, Fırında Patates, Midye ve Kızartma, Patates Kızartması, Kebap Dürüm, Carbonnade Flamande, Deniz Ürünleri Tabağı, Karides Kroket gibi birçok yiyeceği damak zevkinize göre bulabilirsiniz. Damağınız enfes bir tat bırakacak olan bu lezzetlere en ucuz Brüksel uçak bileti ile ulaşabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.