Viyana Asmara Uçak Bileti,Viyana Asmara Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Asmara Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
19.Eki.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Asmara Ucuz Uçak Bileti

Asmara ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Asmara’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Asmara’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Asmara’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Asmara ziyaretlerinden önce Asmara ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Asmara uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(ER) 336
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 HZ
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
291

ASMARA HAKKINDA

Eritre’nin hem başkenti hem de kültür merkezlerinden biridir. Şehir 12. yüzyılda haydutların saldırısına karşı köylülerin bir araya gelmesi nedeniyle kurulmuştur. Geçmişten günümüze çok sayıda medeniyetin ve devletin yönetimi altında kalan ve bu nedenle her kültürün tadına bakmış olan bu şehir, 19. yüzyılda İtalyanların himayesi altına girmiştir. Daha sonra II. Dünya Savaşı patlak vermiş ve topraklar İngilizlerin eline geçmiştir. Son olarak Etiyopya’nın kontrolü altına geçen Asmara, halkın bağımsızlık mücadelesinin ardından 1991 yılında bağımsız özgürlüğüne kavuşmuştur. İtalya döneminde şehir ileri seviye bir gelişme göstermiştir. Sanayi alanında çok sayıda ve çeşitte tesisinin bulunması buna örnektir. Ticaret ve sanayi alanında gösterdiği gelişmeyi aynı zamanda kültür ve mimari yapılarda da gösteren şehir kübizm ve fütürizmin etkilerinin görüldüğü yapılara sahiptir. O dönemde inşa edilen yapılar bu akımlar doğrultusunda inşa edilmiştir. Fakat ilerleyen yıllarda savaşların etkisi nedeniyle çoğu tarihi eser yıkılmıştır. Siz de tozlu tarihi ile oldukça ilgi çeken bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Asmara Uluslararası Havalimanı
Eritre ülkesinin başkenti olan Asmara’nın 2 km güneybatısında yer alan Asmara Uluslararsı Havalimanı, 2017 yılından itibaren yolculularına hizmet vermektedir. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama ile ulaşım mümkündür.

Otobüs
Asmara Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Tank Mezarlığı
Opera Evi
Fiat Tagliero Binası
Medabar Market
Emba Derho
Villa Roma
Central Market
Enda Mariam Ortodoks Katedrali
Asmara Ortodoks Mezarlığı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal muson ikliminin hakim olduğu Asmara, Etiyopya iklimi ile benzerlik taşımaktadır. Ilıman ve yağışlı bir iklimin şehre hakim olması nedeniyle yüksek alanlara da sahip olması, yüksek alanların kış aylarında soğuk ve sert geçmesine neden olmaktadır. Mayıs ayı en soğuk dönem olmakla birlikte şehri ziyaret etmek için ideal dönem sonbahar aylarıdır. Siz de bu gizemli şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genellikle baharatlı yemeklerin hakim olduğu Eritre muftağı bazı lezzetleri ile Etiyopya mutfağına benzemektedir. Kitcha, Tsebhi, Injera, Alicha Birsen gibi yöresel lezzetler damağınızda uzun süre silinmeyecek lezzetler bırakacaktır. Siz de bu lezzetlerin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.