Viyana Amasya Uçak Bileti,Viyana Amasya Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Amasya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
18.Eki.2021.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Amasya Ucuz Uçak Bileti

Amasya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Amasya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Amasya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Amasya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Amasya ziyaretlerinden önce Amasya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Amasya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
358
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
30 TRY

AMASYA HAKKINDA

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya, Hititlerden itibaren birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı Devleti zamanında şehzadelerin eğitim görmesi için gönderilen bu şehir zamanla “Şehzadeler Şehri” olarak da bilinmeye başlanmıştır. Kent, ortasından geçen Yeşilırmak ve onun etrafını çevreleyen Osmanlı mimarileri ile göze çarpmaktadır. Şehirde sadece Osmanlı eserleri olmamakla birlikte, Frigler, İskitler, Pontuslular, Bizanslılar, Emeviler, Danişmentler ve Selçuklulara ait eserler bulmak mümkündür. M.Ö. 60 ‘lı yıllarda Amasya’da doğduğu düşünülen coğrafyanın mucidi Strabon, yazdığı coğrafya kitabında şehirden de söz etmektedir. Strabon, Amasya’dan bahsederken şehrin isminin bir zamanlar burada yaşayan Amazon kraliçesinin isminden geldiğini dile getirmiştir. Zaman içerisinde bölgede hakimiyet sağlayan Yunan ve Romalıların sahip olduğu para birimi olan sikkelerinde şehrin isminin Amaseia olarak geçtiği görülmektedir. Daha sonra bölgeye yerleşen Türkler ile şehrin ismi Amasya olarak kayıtlara geçmiştir. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinen şehrin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Milli Mücadele döneminde de oldukça önemli bir rol oynayan Amasya’da, Kurtuluş Savaşı’nın planının yapıldığı Amasya Genelgesi ile ilk adım burada atılmıştır. Son zamanlarda artan nüfusu ile Anadolu’da bulunan ve turistik alanda gelişme gösteren illerden biri haline gelmiştir. Siz de tarihi olarak önemli bir yer edinmiş olan Amasya’ya gitmek isterseniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı uçak biletine sahip olabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Merzifon Havalimanı
Amasya’nın işlek havalimanı olan Merzifon Havalimanı, Merzifon’da yer almaktadır. Şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Havayolu Servisleri
Merzifon Havalimanı’na ulaşan yolcular havayolu servisleri ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat 10 dakika gibi bir süre ile ulaşabilirler. 

Taksi
Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 250 TL ücret ödeyip 50 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Merzifon Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Aynalı Mağara
Amasya Kalesi
Kralkaya Mezarları
Yedi Kuğular Kuş Cenneti
Borabay Gölü
Hazeranlar Konağı
Gökmedrese Cami
Beyazıd Külliyesi
Yalıboyu Evleri
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Amasya, Karadeniz ve İç Anadolu ikliminin geçiş noktası gösterdiği bir bölgede yer aldığı için dönemlerine göre iki iklimin özellikleri de görülmektedir. Karadeniz’de yaz aylarında görülen yağışlar Amasya’da görülmemektedir. Bu nedenle Amasya’yı ziyaret etmek için en iyi dönem Eylül- Haziran ayları olmakla birlikte en ucuz uçak bileti almak isteyen yolcular Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Amasya’nın nesi meşhur sorusuna verilen yanıtlardan ilki elbette Amasya Elması’dır. Oldukça iri ve lezzetli olan bu elmalar dışında yöresel bir lezzet olan Patlıcan Çullaması da tadılması gereken yöresel lezzetlerden biridir. Şehrin diğer özel lezzetlerinden olan Şıngır Kebabı, Amasya Çöreği ve Bakla Sarması’da seyahat esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Siz de bu lezzetlerin tadına bakmak istiyosanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun fiyatlı uçak biletlerini satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.