Viyana Adiyaman Uçak Bileti,Viyana Adiyaman Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Adıyaman Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
19.Eki.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Adıyaman Ucuz Uçak Bileti

Adıyaman ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Adıyaman’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Adıyaman’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Adıyaman’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Adıyaman ziyaretlerinden önce Adıyaman ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Adıyaman uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
416
 
Toplu Taşıma
6 TRY
 
Yemek Fiyatları
41 TRY

ADIYAMAN HAKKINDA

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. Fırat Nehri’nin batısında yer alan şehir, Kommagene Krallığı’nın kalıntıları ve Nemrut Dağı ile oldukça ünlüdür. Şehrin eski adı “Mansur’un Kalesi” anlamına gelen Hısnımansûr olarak bilinmektedir. Şu anki ismine Cumhuriyet Dönemin’de kavuşan şehir, yıllar boyunca çok sayıda işgale uğramış ve bu işgaller sonucunda pek çok medeniyetin geride bıraktığı izleri hala taşımaktadır. Paleolitik Dönem’den beri sahip olduğu bu izler ile günümüze kadar gelen Adıyaman, Hitit, Asur, Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetleri ve bu medeniyetlere ait olan kültürleri bünyesinde barındırmıştır. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmına sahip olan Adıyaman, çok sayıda tarihi ve kültürel esere sahip olmakla birlikte her yıl bu eserler turist akımı tarafından ziyarete uğramaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile adından sıkça söz ettiren şehir sadece turist akınına uğramakla kalmayıp sahip olduğu tarihi yapının geçmişini merak eden yerli ve yabancı bilim adamları tarafından da ziyaret edilmektedir. Tarihi yapıları ve bu yapıların önemi ile oldukça adından söz ettiren Adıyaman’a, Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz en uygun uçak bileti ile uçabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Adıyaman Havalimanı
Adıyaman’ın işlek havalimanı olan Adıyaman Havalimanı, Merkez’de yer almaktadır. Şehir merkezine 22 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Hava Yolu Servisleri
Adıyaman Havalimanı’na ulaşan yolcular havayolu servisleri ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat gibi bir süre ile ulaşabilirler.

Taksi
Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 90 TL ücret ödeyip 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Adıyaman Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Nemrut Dağı
Kahta Kalesi
Cendere Köprüsü
Karakuş Tümülüsü
Perre Antik Kenti
Oturakçı Pazarı
Gümüşkaya Mağarası
Arsemia Antik Kenti
Gerger Kalesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri arasında köprü vazifesi gören Adıyaman’da zaman zaman Akdeniz iklimi görülmekle birlikte sahip olduğu Toros Dağları nedeni ile Adıyaman’ın kuzeyi ve güneyi farklı iklim özeliklerine sahiptir. Kış ayları oldukça yağışlı ve soğuk geçerken yaz ayları kurak ve serin geçmektedir. Adıyaman’ı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için en ideal dönem Mayıs- Eylül ayları arasıdır. Bahar aylarında canlı renkleri ile oldukça ilgi çeken bu şehri gezmek için Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz en uygun uçak bileti fiyatlarına göz atabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Adıyaman’da yapılacak bir diğer keyifli aktivite ise kentin yöresine ait lezzetli yemekleri tatmaktır. Zengin Adıyaman mutfağı ziyaretçilerine ilk olarak güveçte pişen Tırşik adlı lezzeti sunmaktadır. Çiğ Köfte, Kabak Aşı, Ekşili Köfte ve Şıllık Tatlısı Adıyaman’ın enfes tatları başında gelirken siz de bu yemeklerin doyumsuz hazzına Ucuzucur.com üzerinden alacağınız en uygun uçak bileti ile ulaşabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.