Tokyo Washington Uçak Bileti,Tokyo Washington Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Washington DC Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
07.Ara.2023.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Washington Ucuz Uçak Bileti

Washington ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Washington’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Washington’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Washington’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Washington’a ziyaretlerinden önce Washington ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Washington uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
 
Ülke Kodu
US (202)
 
Priz Tipi / Voltaj
100-120 V 60 Hz
 
Resmi Dil
İngi̇li̇zce
 
Telefon Kodu
1
 
Toplu Taşıma
54 TRY
 
Yemek Fiyatları
210 TRY

WASHINGTON HAKKINDA 

Washington DC olarak bilinen şehir Amerikan’ın başkenti olmakla birlikte, Marylan ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmaktadır. Direkt olarak federal devlete bağlı olan kentin, Pasifik Okyanusu’na kıyısı vardır. Amerika’nın en kalabalık 13. şehri olan kent, aynı zamanda Batı Amerika’nın en yoğun nüfusuna sahip bölgesidir. Şehrin bulunduğu yere Avrupalılar ilk 17. yüzyılda gelmiş fakat 18. yüzyılda yerleşime geçmeye başlanmıştır. Dünyanın küreselleşmesinde ön ayak olan şehir ismini eski başkanı George Washington’dan almıştır. Hem doğal hem de kültürel alanda gelişmiş olan Washington gemi, uçak, ormancılık ve turizm alanında oldukça ileri seviyededir. Beyaz Saray, ABD Kongresi, dünya ülkelerinin büyükelçilikleri ve ABD Yüksek Mahkemesi’ne ev sahipliği yapan şehir, birçok spor dallarını da destelemekte ve bu dallarda ün salmaktadır. Basketbol, voleybol, hokey ve beyzbol gibi çok sayıda spor dalına hakim olan şehirlerden biridir. Müzeleri, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, parkları ve bahçeleriyle ayrı bir yapısı olan şehrin sokaklarında mimari olarak göz alıcı çok sayıda bina bulunmaktadır. Bir liman kenti olan Washington, deniz ticareti anlamında da kendini geliştirmiş ve ekonomisinin bir kısmını deniz ticaretinden sağlamaktadır. Siz de ister iş ister tatil kaçamağı için değerlendirebileceğiniz Washington şehrini ziyaret etmek istiyorsanız Ucuzucur.com’a tıklayın ve en uygun uçak biletini satın alın.

 

NASIL GİDİLİR?

Baltimore Havalimanı
Baltimore Havalimanı, Baltimore şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer almasının yanı sıra Washington şehir merkezine ise 54 km uzaklıkta yer almaktadır. II.Dünya Savaşı sonrası yeni bir havalimanı ihtiyacının doğmasının ardından kurulmuş bir havalimanıdır. Yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Baltimore Havalimanı, şehir merkezine çok sayıda toplu taşıma imkanı sağlamaktadır.

Otobüs
Baltimore Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular şehir merkezine gitmek için 3 farklı hat seferinden birini tercih edebilirler. Bu otobüslerden ilk RTA olarak geçen ve haftanın her günü şehir merkezine ulaşan otobüslerdir. Bir diğer ise ICC otobüsleridir. Gaithersburg Park ile Montgomery’den geçen bu otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Son olarak 17 ve 99 hat seferli otobüsler ile şehrin çoğu noktasına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metrobüs
Baltimore Havalimanı ile metro istasyonu arasında sefer düzenleyen metrobüsler 40 dakika ile aralıklarla sefer düzenlemektedir. 15-20 içerisinde metro istasyonun ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Baltimore Havalimanı önünden kalkan otobüsler ile 1 mil ötede yer alan tren istasyonuna Amtrak, MARC ve Light Rail trenlerine ulaşım sağlayabilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Taksi
Baltimore Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, çıkış terminalinde bulunan taksi duraklarından ayarlayabileceği taksiler ile 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Araç Kiralama
Baltimore Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Dulles Uluslararası Havalimanı
Washington şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunan Dulles Intl Havalimanı, Virginia bölgesinde bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çok sayıda toplu taşıma aracı mevcuttur.

Otobüs
Dulles Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise 981 ve 983 hat numaralı otobüslerdir. Bu otobüsler ile şehir merkezine 40-50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Metro
Havalimanı yakınında bulunan Silver Line Metro hattına gitmek için Washington Flyer otobüslerini kullanabilir ve şehir merkezine kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Taksi
Baltimore Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, çıkış terminalinde bulunan taksi duraklarından ayarlayabileceği taksiler ile 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Araç Kiralama
Baltimore Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

R Reagan Nat Havalimanı
Washington şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan Reagan Havalimanı'ndan şehir merkezine çok sayıda toplu taşıma, taksi ve araba kiralama firmaları bulunmaktadır.

Metro
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular B ve C terminali çıkışında bulabileceği metro istasyonları ile şehir merkezinde istedikleri noktaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Ronald Reagan Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, çıkış terminalinde bulunan taksi duraklarından ayarlayabileceği taksiler ile 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Araç Kiralama
Ronald Reagan Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Beyaz Saray
Amerikan Kongre Binası
National Mall and Memorial Park
Washington Anıtı
Abraham Lincoln
Jefferson Memorial
Ulusal Hava ve Uzay Müzesi
Washington Ulusal Katedrali
Georgetown
 
NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Okyanus ve karasal iklimin hakim olduğu Washington’da yazları sıcak ve kurak geçerken kışları serin ve yağışlı geçmektedir. Yılın bazı zamanlarında alt kesimde bulunan bölgelerde sis hakimdir. Washington’ı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için en uygun dönem bahar aylarıdır. Siz de Washington için en ucuz uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Dünyanın her yerine hakim olan Amerikan mutfağı etkileri Washington’da kendini oldukça göstermektedir. Hamburger, sosisli ve patates genel olarak hakimken aynı zamanda dünyadan farklı lezzetleri de Washington’da bulabilirsiniz. Etiyopya mutfağı, Çin mutfağı gibi farklı mutfakların da rahatlıkla bulunabileceği farklı lezzetteki yemeklerin yanı sıra popüler kültürün elementi olan Hot Dog, Half Smoke, Cheese Steak ve Kahve’yi çıkış noktasında değerlendirilebilir. Siz de en uygun Washington uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.