Tokyo Saraybosna Uçak Bileti,Tokyo Saraybosna Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Saraybosna Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Tem.2024.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Saraybosna Ucuz Uçak Bileti

Saraybosna ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Saraybosna’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Saraybosna’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Saraybosna’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Saraybosna ziyaretlerinden önce Saraybosna ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Saraybosna uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BA) 093
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Boşnakça-sırpça-hırvatça
 
Telefon Kodu
387
 
Toplu Taşıma
24.54 TRY
 
Yemek Fiyatları
66.50 TRY

SARAYBOSNA HAKKINDA

Bosna-Hersek’in başkenti olan ve eski adıyla Vrhbosna olarak bilinen Saraybosna, Boşnak dilinde “saraj” ve “evo” kelimesinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bosna-Hersek’in yüzyıllar boyunca farklı medeniyetler ve devletler tarafından yönetilmesi sonucunda bazı devletlere de başkentlik yapan Saraybosna, çok sayıda kültürün buradan geçmesine ve bu kültürlerin harmanlanmasına neden olmuştur. Müslüman, Katolik, Ortodoks ve Musevi gibi çok sayıda dini inancı bünyesinde barındıran bir şehir olan Saraybosna, tüm bu dinleri bir barış içinde topraklarında yaşatmıştır. Bölgedeki ilk yerleşimin ise kalıntılar sonucunda 15. yy’da Osmanlı Devleti’ne ait olduğu düşünülmektedir. Osmanlı Devleti’nin yüzyıllar boyunca bu toprakları hakimiyeti altına alması Saraybosna’nın Avrupa tarafından Türklerin hakimiyet kurduğu en büyük toprak olarak anılmasına neden olmuştur. Çok sayıda şehir ile kardeş olan Saraybosna, ekonomi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında da oldukça gelişmiştir. Mimarisi, müziği, festivaller ve spor alanındaki yaptığı çalışmalar ile her yıl çok sayıda etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Bosna Savaşı sırasında kurulan Saraybosna Film Festivali her yıl düzenlenmektedir. 1984 yılında ise Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış ve gümüş madalya kazanmıştır. Kültür cenneti olarak anılan şehir, “Balkanların Kudüsü” sıfatına da sahiptir. Sahip olduğu etnik çeşitlilik nedeni ile sokaklarında gezintiye çıkan herkesin karşılaşacağı ve kendisine tanıdık olan çok sayıda mimari yapı bulunmaktadır. Siz de Saraybosna sokaklarının büyüsüne kapılmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Saraybosna Uluslararası Havalimanı
Bosna-Hersek’in en büyük havalimanlarından biri olan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, Saraybosna şehrinin güneybatısında bulunmaktadır. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer alan bu havalimanı eskiden Butmir Havalimanı olarak bilinmekteydi. Bosna Savaşı esnasında BM kontrolü altına giren havalimanı, 2005 yılında Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından “1 Milyon Yolcu Altında En İyi Havalimanı” ödülü verilmiştir.

Otobüs
Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular otobüs vasıtasıyla şehir merkezine ulaşmak istiyorlarsa havalimanı yakınında bulunan Dobrinja durağından 31E numaralı otobüs ile ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.

Troleybüs
Dobrinji durağından hareket eden bu raylı sistem ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 dakikada bir hareket eden 103 numaralı troleybüs ile şehir merkezine 50 dakika içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Saraybosna Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular Terminal B binasının çıkışında bulunan taksi duraklarından yolcusunu bekleyen taksilerden birine binebilir ve 10 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Başçarşı
Başçarşı Sebili
Saat Kulesi
Moriça Han Bezistan
Ferhadiye Caddesi
Latin Köprüsü
Umut Tüneli
İnat Evi
Saraybosna Katedrali
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Baharatın bol miktarda yer ettiği Boşnak mutfağı, hafif yemeklerden oluşmaktadır. Baharatlı olmasına rağmen hafif olan bu yöresel yemeklerin nedeni ise çoğunun suda pişmesidir. Et ve sebzenin yoğun şekilde harmanlandığı bu mutfakta, Türk mutfağının da etkileri görülmektedir. Cevapi, Bureg, Begova Çorbası, Klepe, Dolma Sahan, Punjena Pleskavica, Tufahije, Sampita gibi lezzetler Saraybosna gezisi esnasından tadılması gereken yiyecekler arasındadır. Siz de bu enfes lezzetlerinde tadına yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucurucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Baharatın bol miktarda yer ettiği Boşnak mutfağı, hafif yemeklerden oluşmaktadır. Baharatlı olmasına rağmen hafif olan bu yöresel yemeklerin nedeni ise çoğunun suda pişmesidir. Et ve sebzenin yoğun şekilde harmanlandığı bu mutfakta, Türk mutfağının da etkileri görülmektedir. Cevapi, Bureg, Begova Çorbası, Klepe, Dolma Sahan, Punjena Pleskavica, Tufahije, Sampita gibi lezzetler Saraybosna gezisi esnasından tadılması gereken yiyecekler arasındadır. Siz de bu enfes lezzetlerinde tadına yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucurucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.