Tokyo Oslo Uçak Bileti,Tokyo Oslo Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Oslo Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
07.Ara.2023.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Oslo Ucuz Uçak Bileti

Oslo ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Oslo’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Oslo’nun eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Oslo’yu ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Oslo ziyaretlerinden önce Oslo ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Oslo uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(NO)28
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Norveççe
 
Telefon Kodu
2
 
Toplu Taşıma
94 TRY / 15,72 USD / 14,18 EURO / 151,47 SEK
 
Yemek Fiyatları
288 TRY / 48,15 USD / 43,43 EURO / 463,97 SEK

OSLO HAKKINDA

Oslo, Norveç’in başkenti ve en büyük şehri olmasıyla birlikte İskandinavya’nın dördüncü büyük şehridir. Dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan Oslo’nun nüfusu yaklaşık 673 bindir. Rivayete göre 1049’da Harald Haradrade tarafından açık denizinden 120 kilometre içeride Oslo Fiyordu’nun en iç noktasına kurulan şehir, taş devrinden bu zamana kadar kullanılan bir yerleşim alanı olarak bilinmektedir. Şehrin isminin 2 farklı hikâyesi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi son zamanlarda yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu “Lo deresi ağzı” anlamına geldiği için konulduğu söylenmektedir. Bir diğer teori ise şehrin gerisinde bulunan Ekeberg ismindeki “tepenin yamacı” anlamına gelecek sözcüklerden oluşmuştur. Bir liman kenti olan Oslo, resmi olarak 1049 yılında kurulmuş ve Oslo adını da 1925 yılında almıştır.  Tüm bunların yanı sıra 1000 yıl öncesinde yapılan kazılardan Hristiyan gömülerinin bulunması ile 2000 senesinde şehrin 1000. yılı için kutlamalar düzenlenmiştir. Aynı zamanda Nobel Barış Ödülleri’ne ev sahipliği yapan şehir, yıllar içerisinde gerçekleşen yangınlar ile hasara uğramış fakat gelişimini aksatmadan hasar görmüş yapıları yeniden inşa etmiştir. Sahip olduğu masalsı doğal güzellikleri ile farklı bir zaman ait olduğu düşünülen Oslo, içerisinde pek çok tarihi yapı, barındırmaktadır. Dünya’nın en pahalı olan şehirleri arasında yer alan bu şehirde, Norveçli ünlü ressam Edvard Munch’un ünlü tablosu “Scream”, Oslo Fiyortu’nda gerçekleşen günbatımın etkisi ile çizilmiştir ve Ulusal Galeri’de ziyaretçiler için sergilenmektedir. Kültür ve doğa cenneti olan Oslo’yu ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

 

Gardermoen Havalimanı
Norveç’in en işlek havalimanı olan Gardermoen şehir merkezinin yaklaşık 35 kilometre kuzeydoğusunda yer alır. Yurtiçi ve yurt dışı çok sayıda yolcu taşıyan Gardermoan Havalimanı’ndan şehir merkezine birçok alternatif yol ile gidilir.

Otobüs
Gardermoen Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular, şehir merkezine Ruter otobüsleri ya da 20 dakikada bir kalkan SAS Flybussen otobüsleri ile rahat ve kolay bir ulaşım gerçekleştirebilirler.

Tren
Havalimanından şehir merkezine trenler ile yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor. Raylı sistemlerde seçebileceğiniz iki ayrı tren hattı bulunmakla birlikte. Hatlardan ilki Drammen, Asker, Sandvika, Lyasker, Skoyen, Nationalteatret, Oslo S ve Lillestrom arasında ulaşımı sağlayan Flytoget adı verilen trendir. Diğer hat ise Norweigan State Railways isimli bölgeler arası ulaşımı gerçekleştiren trenlerdir.

Taksi
Gardermoen Havalimanı’nın giriş binasındaki taksi bilgi masasına giderek taksiler hakkında bilgi alabilir ve hazır taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Gardermoen Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Moss Rygge Havalimanı
Norveç’in doğusunda yer alan ve Oslo’ya hizmet veren uluslararası havalimanı Moss RyggeHavalimanı şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve şehir merkezine ulaşım için taksiler, otobüsler, trenler ve araç kiralama gibi ulaşım hizmeti sağlamaktadır.

Otobüs
Moss Ryge Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğini otobüsler ile ekonomik bir biçimde yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Tren
Havalimanından şehir merkezine trenler ile yolculuk yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Şehir merkezine ulaşımdaki bir diğer seçenek olan NSB bölgesel trenleri ile Moss Rygge Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi
Moss Rygee Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız taksiler ile şehir merkezine en kolay ve konforlu şekilde ulaşmanız mümkündür. Havalimanındaki terminal binasının dışından binebileceğiniz taksilere uçağınız indiği andan itibaren beklemeden ulaşabilirsiniz

Araç Kiralama
Moss Ryge Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Sandefjord Torp Havalimanı
Oslo’nun 7 kilometre kuzeydoğusundaki Sandefjord bölgesinde bulunan Sandefjord Torp Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla gitmenizi sağlayacak farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Otobüs
Sandefjord Torp Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular, şehir merkezine ulaşımda kullanabileceği ekspres otobüsler ile birlikte farklı noktalara uğrayan diğer otobüs çeşitlerini de gidecekleri yöne göre belirleyebilirler.

Tren
Havalimanından binebileceğiniz transfer aracı ile 4 dakikalık bir yolculuğun ardından Torp Tren İstasyonu’na giderek buradan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine gitmek mümkündür.

Taksi
Sandefjord Torp Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız taksiler ile şehir merkezine en kolay ve konforlu şekilde ulaşmanız mümkündür.

Araç Kiralama
Sandefjord Torp Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Viking Gemi Müzesi
Vigeland Parkı
Akershus Kalesi
Kraliyet Sarayı
Oslo Opera Binası
Frogner Parkı
Oslo Belediye Binası
Kon-Tiki Müzesi
Oslo Katedrali
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ülke kuzeyde olmasına rağmen Oslo’da nemli ve oldukça ılık iklim hâkimdir. Atlas okyanusundan gelen Gulf Stream sıcak su akıntısı kış aylarında sıcaklığın düşmesini engellemektedir. Yaz ayları sıcaklık değerleri 11 ile 33 derece arasında değişim göstermekle birlikte Oslo’nun ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak için en ideal dönem yaz aylarıdır. Aynı zamanda yılın belli dönemlerine seyahatinizi denk getirebilir ve en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Norveç’in kendine has lezzetleri ile donatılmış mutfağı Avrupa’da ve dünyada pek ünlü olan bir mutfak değildir. Fakat değişik lezzetleri ile damaklardan silinmeyecek bir tat bırakırlar. Örneğin patates süt ve kremanın birleşiminden ortaya çıkan Lefse veya Norveç’in yöresel yemekleri arasında ilk başta gelen Farikal. Liman kenti olmasından ötürü deniz ürünlerine de ayrı bir yer ayıran mutfakta Lefse, Farikal, Somon Füme, Pinnekiott, Moose ve Leverpostei tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Bu enfes tatları siz de deneyimlemek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.