Tokyo Dakka Uçak Bileti,Tokyo Dakka Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Dakka Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
11.Ara.2023.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Dakka Ucuz Uçak Bileti

Dakka ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Dakka’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Dakka’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Dakka’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Dakka ziyaretlerinden önce Dakka ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Dakka uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BD) 666
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Bangalce
 
Telefon Kodu
880
 
Toplu Taşıma
5 TRY
 
Yemek Fiyatları
53 TRY

DAKKA HAKKINDA

Bangladeş’in başkenti olan Dakka aynı zamanda Güney Asaya’daki şehirlerin arasında en büyüklerinden biridir. Megaşehir olan Dakka, dünyanın en büyük nüfusuna sahip 9. şehirdir. Varlığı 7. yy’a uzanan bu şehir, Babür egemenliği altına girene kadar çok sayıda imparatorluk tarafından istilaya uğramıştır. Babür İmparatorluğu’na başkentlik yapan bu şehir, çok sayıda tarihi eser, mimari yapı ve doğal güzelliği de içinde barındırır. İmparatorluk boyunca yaptırılan kabirler, saraylar, surlar ve camiler günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Özelikle sahip olduğu camilerin çokluğu nedeniyle şehir “Camiler Şehri” olarak anılmaktadır. İpek yolu üzerinde yer alması nedeniyle bu yolu kullanan tacirlerin kaldığı kervansaraylar ünlerini korumaktadır. Babür Krallığı’ndan sonra İngilizler ve Hintlilerin hakimiyeti altına girmiş olsa da 1971’de bağımsızlığını ilan etmiştir. Güneydoğu Asya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Dakka, borsa ve ticaret alanında önde gelen şehirlerden birisidir. Kalabalık nüfusunun yoğunluğunu azaltmak için alternatif bir ulaşım yolu olan bisiklet taksiler şehrin bir figürü haline gelmiştir. 300 yıl boyunca bir gelenek haline gelen Hindu ve Bengal pazarları hala yaşam hayatına devam etmektedir. Kültür yumağı olan bu şehri yakından tanımak istiyorsanız en ucuz Dakka uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Shahjalal Uluslararası Havalimanı
Eski ismi ile Dakka Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Shahjalal Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 17 km uzaklıkta yer alan Kurmitola bölgesinde bulunmaktadır. Bangladeş’in en büyük ve en önemli havalimanlarından biri olan Shahjalal Uluslararası Havalimanı ismi Bangladeşin en saygı duyulan tasavvuf lideri Shah Jalal’a ithafen konmuştur.

Otobüs
Shahjalal Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışında 5 dakikalık mesafede bulunan otobüs duraklarından hareket eden otobüsler ile şehir merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rikşov
Terminal çıkışında yer alan ve 3 farklı boyutu olan renkli rikşovlar ile şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Turistler tarafıdan çok tercih edilen bir araç olan Rikşovlar şehrin içinde sık sık rastlayabileceğiniz araçlardır.

Taksi
Havalimanından şehir merkezine hızlı ve konforlu br yolculuk geçirmek isteyen yolcular terminal çıkışında yolcularını bekleyen taksiler ile 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Shahjalal Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Lalbagh Fort
Star Mosque
Dhakeshwari Temple
Ahsan Manzil
Sonargaon
Liberation War Museum
Ulusal Meclis Binası
Yıldız Camii
Dakka Ermeni Kilisesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropik savan ikliminin hakim olduğu Dakka’da 3 farklı mevsim tipi görülmektedir. Islak mevsim, serin mevsim ve kuru mevsim olarak adlandırılan bu mevsim çeşitlerinde farklı hava şartları gözlemlenmektedir. Islak mevsim yağışın zirve yaptığı dönem olarak geçerken kuru mevsimde yağış neredeyse hiç denecek kadar azdır. Bu nedenle şehri gezmek ve tadını çıkarmak için en uygun zaman dilimi serin mevsim olarak geçen Ekim-Şubat arası dönemdir. Siz de Dakka’nın en güzel zamanlarının tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genellikle pirinç ve mercimeğin yer ettiği Bangladeş mutfağında balık ürünlerine de yer verilmektedir. Baharatların yoğun kullanıldığı bu mutfakta yemekler de kendine has bir stilde yorumlanmaktadır. Baharat konusunda bir sorununuz yoksa eğer bu mutfak tam size hitap ediyor demektir. Rasmalai, Kacchi Biryani, Körili Pilav, Borhani, Sweet Lassi, Fuchka, Paratha, Khetapuri gibi yiyecek ve içecekleri siz de yerinde tatmak istiyor ve farklı lezzetlere kapınız açıksa eğer en ucuz Dakka uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.