Tokyo Budapeste Uçak Bileti,Tokyo Budapeste Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Budapeşte Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
10.Ara.2023.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Budapeşte Ucuz Uçak Bileti

Budapeşte ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Budapeşte’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Budapeşte’nin eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Budapeşte’yi ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Budapeşte ziyaretlerinden önce Budapeşte ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Budapeşte uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(HU)64
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Macarca
 
Telefon Kodu
36
 
Toplu Taşıma
28 TRY / 4,69 USD / 4,23 EURO / 45,14 SEK
 
Yemek Fiyatları
95 TRY / 15,90 USD / 14,32 EURO / 153 SEK

BUDAPEŞTE HAKKINDA

Milattan önce binli yıllara dayanan zengin tarihi ile Budapeşte, Tuna Nehri’nin ortasından geçmesinin yanı sıra Budin ile Peşte’nin 1873’te birleşmesiyle oluşmuştur. Doğu Avrupa’ya gelen Macar kabileleri 9. yüzyılda Macar Krallığı’nı kurmuşlardır. Buda, Aquincum’un yerine kurulup, piskoposluk merkezine haline geldi. Yıllar içerisinde önce Peşte daha sonra da Buda Moğolların saldırısı ile yıkıldı. İlerleyen yıllarda ise Kanuni Sultan Süleyman’ın şehri alması ile Türkler Buda’ya adım atmış oldu. Bir dönem Roma İmparatorluğu’na da ev sahipliği yapmış olan şehir, yıllar içerisinde Avusturya- Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçası olmuştur. Kent, Reform döneminde uyanmış ve büyük bir gelişme göstermiştir. 19. yüzyılda verdiği bağımsızlık mücadelesi I. Dünya Savaşı’na kadar sürmüştür. Bu dönemde Budin ve Peşte’yi birbirine bağlayacak olan Zincirli Köprü 1849 yılında açıldı. 20. Yüzyılın başında Yahudi nüfusunun artmasıyla şehir “Yahudilerin Mekkesi” olarak anılmaya başlandı. I. Dünya Savaşı sonrası yıkılan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yerini Macaristan Cumhuriyeti aldı. Tarihi yapılarına bakıldığında çok sayıda Roma, Yunan ve Türk mimarisine rastlamak mümkündür. Kaplıca ve hamamları bir kültür haline getiren şehir, “Hamamlar Şehri” olarak da anılmaktadır. Bunun sebebi ise şifalı termal sulara sahip olmasıdır. Tüm bunların yanı sıra üniversiteleri ile de adından sıkça söz ettiren Budapeşte’de eğitim genel olarak 3 ya da 4 yıl sürmektedir. Bilinen en eski üniversitesi ise 1367 yılında kurulan Pecs Üniversitesi’dir. Siz de bu tarihi yerin tadını çıkarmak ve harika bir tatil deneyimlemek istiyorsanız en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı
Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de hizmet veren Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı, şehir merkezinden 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Macaristan’da bulunan 4 havalimanından en büyüğü olan Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’ndan şehir merkezine tren, taksi ve araç kiralama gibi imkânlar sağlanmaktadır.

Tren
Budapeşte Liszt Ferenc Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından yer alan Terminal 2 binasına yakın olan tren istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde ulaşabilirler. Terminal 2 binasından alabileceğiniz tren biletleri ile 30- 40 dakika bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Buda Kalesi
Parlamento Binası
Aziz Stefan Bazilikası
Zincir Köprü
Balıkçı Tabyası
Gellért Tepesi
Kahramanlar Meydanı
Andrássy út Caddesi
Büyük Market
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hâkim olduğu Budapeşte’de yazlar sıcak geçerken kışlar oldukça soğuk ve yağışı geçmektedir. Ocak ve Şubat ayları en soğuk ay olarak kendini gösterirken, Nisan ayından itibaren sıcaklıklar yükselmeye başlar. İlkbahar ve sonbahar ayları şehri ziyaret etmek en uygun dönem iken şehirde gerçekleşecek olan festivallere katılmak isteyen ziyaretçiler yaz aylarında Budapeşte’ye en uygun uçak biletlerini Ucuzucur.com üzerinden satın alarak gerçekleştirebilir.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Macaristan’ın yöresel lezzetlerinin sergilendiği Macar mutfağında yer yer Osmanlı etkileri de görülmektedir. Sadece Macar mutfağı değil aynı zamanda dünya mutfaklarının da rahatlıkla bulunabileceği restoranlara ve kafelere sahip olan Budapeşte’de Lángos, Kürtőskalács, Pogácsa, Gulyas (Goulash), Chicken Paprikash, Halaszle (Fisherman’s Soup), Fözelek gibi çok ünlü lezzetler seyahat esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken yemekler arasındadır. En ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve bu lezzetlerin tadına kendi mutfağında bakabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.