Tokyo Atina Uçak Bileti,Tokyo Atina Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Atina Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
02.Ara.2023.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Atina Ucuz Uçak Bileti

Atina ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Atina’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Atina’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Atina’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Atina ziyaretlerinden önce Atina ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Atina uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(GR)009
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Yunanca
 
Telefon Kodu
30
 
Toplu Taşıma
37 TRY
 
Yemek Fiyatları
150 TRY

ATİNA HAKKINDA

Yunanistasn’ın başkenti olan Atina ülkenin en büyük şehridir. Avrupa’nın dördüncü en büyük kenti olan Atina, Yunanistan’ın güneyine bulunan Attina kesiminde bulunmaktadır. Geçmişi çok eskiye dayanan bu şehre ilk yerleşimin Neolitik Çağ’da gerçekleşmiştir. M.Ö. 5. yüzyıldan itibaren büyük bir gelişim gösteren şehir tarihin en önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Perikles’in Altın Çağı olarak adlandırılan dönemde gelişim konusunda zirveyi gören şehir ticari, siyasi, kültürel ve ekonomik olarak oldukça ilerlemiştir. Topraklarında çok sayıda devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir sayısız savaş ve olay görmüştür. Antik Yunan döneminden itibaren dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan Atina’nın ismi mitolojide yer alan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Topraklarına yapılan ilk tarihi eserlerin günümüzde hala ilgi ile karşılanmasına ve Atina’nın yıl boyunca çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlamasına neden olmaktadır. Tarihi eserleri, zengin kültürü ve nefesleri kesen doğal güzelikleri ile ilgi çeken bu şehirde ziyaret edilmesi gereken çok sayıda tarihi yapı bulunmakla birlikte Yunan kültürünün tüm izlerini üzerinde taşımaktadır. Kültür ve sanat alanında da önemli bir başkent olan Atina’da 1896 ve 2004 yılında Yaz Olimpiyatları gerçekleşmiştir. Dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olan Atina’yı ziyaret etmek için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Atina uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı
Yunanistan’ın başkenti Atina’nın işlek havalimanı olan Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Yıl içerisinde ortalama 15 milyon yolcu ağırlayan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tren, metron, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Tren – Metro
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından hareket eden M3 hattı ile şehir merkezine ve şehir merkezine yakın noktalara ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda inen yolcular havalimanının idare binası önünden kalkan X95 ve 732 numaralı otobüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Plaka
Akropolis & Parthenon
National Archaeological Museum
Monastiraki
Syntagma Meydanı
Temple of Olympian Zeus
Panathenaic Stadium
Ulusal Bahçe
Akropolis Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Yılın hemen hemen her dönemi ziyarete açık olan bir hava durumuna sahip olan Atina’yı ziyaret etmek için havaların çok sıcak olmadığı, hafif bir serinliğin olduğu İlkbahar ve Sonbahar ayları çok uygundur. Özellikle Nisan ve Haziran ayları arası kalabalıktan uzak, huzur dolu bir tatil planlayanlar için en ideal zaman dilimidir. Tüm bunların yanı sıra The Greek Festival (Haziran-Ağustos), International Jazz&Blues Festivali (Nisan), Rockwave Festivali (Haziran- Ağustos), International Dancing Festival (Haziran-Ağustos) ve Tradiotinal Dancing Performance gibi çok sayıda etkinliğin ve festivalin düzenlendiği bu şehri ziyaret etmek için en uygun Atina uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yunan mutfağının ev sahibi olan Atina’da, Yunan kültürüne ait özel lezzetlerin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Çok çeşitli deniz ürünleri, zeytinyağı ile yapılan mezeler ve ana yemeklerin yanı sıra taze yeşillikler ve sebzelerden oluşan bu mutfakta damak tadınıza uygun lezzeti kolayca bulacabileceksiniz. Türk mutfağı ile benzerlik gösteren Atina mutfağında Fakes, Fasolada ve Kakavia çorbası içilmesi gereken lezzetler arasında bulunmaktadır. Arakas me anginares, Bamies, Ratatouille, Fasolakia, Moussaka, Mydia da ana yemekler arasında bulunan lezzetlerden sadece bazılarıdır. Siz de en ucuz Atina uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve bu eşsiz lezzetlerin tadına yerinde bakın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.