Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tahran Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.May.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Tahran Ucuz Uçak Bileti

Tahran ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tahran’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tahran’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tahran’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tahran’ı ziyaretlerinden önce Tahran ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tahran uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IR) 616
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
Farsça
 
Telefon Kodu
98
 
Toplu Taşıma
5.98 TRY
 
Yemek Fiyatları
76 TRY

TAHRAN HAKKINDA

İran’ın en büyük, en önemli ve başkenti olan Tahran, yıllar öncesinde küçük bir şehir olarak kurulmuş fakat ilerleyen yıllarda büyük bir gelişme göstermiştir. Geçmiş yıllarda Rey’in yakınlarında küçük bir köy iken Rey’in Moğollar tarafından yıkılmasının ardından halk Tahran’a taşınmış ve kendini geliştirmeye başlamıştır. Tahran’ın en güçlü hükümdarı olarak anılan Şah Tahmasb döneminde şehrin etrafı surlar ile kaplanmıştır. Aynı zamanda şehre bir pazar yeri de kuran hükümdar, şehrin ticari anlamda da gelişmesi için ilk adımı atmıştır. Kaçar Hanedanı, 1925 yılında Tahran’ı işgal etmiş ve Tahran’ı başkent ilan etmiştir. O günden bugüne Tahran başkent olarak varlığını sürdürmüştür. Çok sayıda saraya sahip olan şehir sadece saraylar ile yetinmeyip, birçok tarihi yapı ve mimari değere de sahiptir. Taht kavgalarının çok yaşandığı dönemde şehircilik için yapılan projeler yarım kalmış ve hemen ardından İran-Irak Savaşı patlak vermiştir. Bu savaş şehrin gelişmesinin önüne engel olmuştur. Bu karmaşıklığın içinden sıyrılan Tahran, kültür, ekonomi ve sanayi alanında gelişmeye devam etmiştir. Müzelerinin, saraylarının, park ve meydanlarının sayısını gün geçtikçe arttıran bu şehirde, Fars kültürünün sokaklardan buram buram yayıldığını görmek mümkündür. Tabelalarda sadece Farça değil aynı zaman İngilizce’de yer almaktadır. Geçiminin çoğunu petrol kaynaklarından sağlayan bu şehir, ekonomisinin gelişmesini buna borçludur. Sarı rengin hakim olduğu sokaklarında doyasıya gezmek ve şehrin kültürünün, doğal güzelliklerinin ve tarihinin tadını doyasıya çıkarmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı
İran’ın en büyük havalimanlarından biri olan İmam Humeyni Havalimanı, şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Metro
İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nın zemin katında bulunan metro hattı ile kullanabileceğiniz metro ile Hat 1 üzerinden güney bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Zahir-od Dowleh Mezarlığı
Aziz Sarkis Ermeni Katedrali
İbret Müzesi
Milad Kulesi
Tochal Telecabin
İran Sinema Müzesi
Azadi Meydanı – Azadi Anıtı
Ulusal Mücevher Müzesi
Sadabad Sarayı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Kelime anlamı “Sıcak” olan İran’n başkenti Tahran’a step iklimi hakimdir. Yıllık ortalama sıcaklığının 16 derece olan şehir yıllık yağış miktarı oldukça azdır. Yaz aylarının sıcak ve kurak geçmesini göz önünde bulundurmak gerekirse Tahran’ı ziyaret etmek için en uygun dönem Mayıs ve Eylül arası dönemdir. Bu güzel şehirde dağ tırmanışına ilgi duyan spor severler için de en uygun dönem olacaktır. Farklı deneyimler yaşamak isteyenler için Tahran en uygun uçak bileti Ucuzucur.com üzerinden kolay satın alınabilir.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Fas ve İran mutfağının mükemmel bir birleşiminden oluşan Tahran mutfağı, kendi kültürüne ait çok sayıda yöresel lezzete sahiptir. Sadece yöresel lezzetlerin bulunmadığı bu şehirde uluslararası mutfakları da sokaklarında rahatça bulabilirsiniz. Pirinç ve turşunun büyük bir rol oynadığı bu şehirde, yemeklerin çoğunda kuzu eti kullanılmaktadır. Chelo Kebab, Laboo, Mahi Kabab, Khoresht Mast, Kuku Sibzamini, Tacheen gibi yöresel lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.