Stockholm Tel-aviv Uçak Bileti,Stockholm Tel-aviv Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Tel Aviv Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Tel Aviv Ucuz Uçak Bileti

Tel Aviv ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tel Aviv’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tel Aviv’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tel Aviv’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tel Aviv’e ziyaretlerinden önce Tel Aviv ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tel Aviv uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IL) 624
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İbranice-arapça
 
Telefon Kodu
972
 
Toplu Taşıma
40.08 TRY
 
Yemek Fiyatları
227 TRY

TEL AVİV HAKKINDA

İsrail’in 2. en büyük kenti olmakla birlikte ülkenin başkenti olan Tel Aviv, doğu ile batının kültür kavşağı olan bir şehirdir. Geçmişte ilk liman kenti Yafa’yla birlikte kurulmuş fakat ilerleyen yıllarda büyümüş ve Tel Aviv kentten ayrılmıştır. Kudüs konumu nedeniyle başkent sayılmaktadır fakat dünya tarafından Tel Aviv, İsrail’in başkentidir. “Bahar Tepesi” anlamına gelen Tel Aviv’de yapılan kazı çalışmalarına göre ilk insan kalıntıları olarak Pers, Helenistik ve Eski Mısır’ın izlerine rastlanılmıştır. Yüzyıllar boyu birçok medeniyet tarafından işgale uğrayan ve hüküm sürülen bu topraklar, bir liman şehri olarak çok sayıda kültürün geçiş noktası olarak önem kazanmıştır. Kültürler arası etkileşimin yaşandığı bu şehirde balıkçılık ve deniz ticareti önemli rol oynamaktadır. Her medeniyetin geride bıraktığı izler şehirdeki tarihi eserleri oluşturmuş ve doğal güzelliklerine daha çok güzellik katmıştır. Akdeniz kıyılarında bulunan şehir “Akdeniz’in Yeni Başkenti” olarak anılmaktadır. Şehir ilk kurulduğu zaman şehirde genelikle Filistin Arapları yaşamaktaydı. Küresel bir kent olan Tel Aviv, aynı zamanda İsrail’in ekonomi olarak merkezi olmakla birlikte, İsrail Borsası’na da ev sahipliği yapmaktadır. Sadece ekonomi anlamında değil kültür, eğitim, sanat ve sanayi alanlarında da gelişim gösteren şehirde çok sayıda mimari yapı bulunmaktadır. Özellikle 1920’lerde şehirde belirmeye başlayan Bauhaus mimarisi, Nazi dönemi Almanya’dan kaçan Yahudiler tarafından ortaya çıkmıştır. Özellikle yapısı bakımından ilgi çeken Beyaz Kent, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile farklı bir yapı olan bu şehrin sokaklarında kaybolmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı
Tel Aviv’de bulunan havalimanı İsrail’in en büyük havalimanı olmakla birlikte, havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sunulmaktadır.

Otobüs
Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular, Egged Otobüs firmasına ait olan 5 nolu sefer sayılı otobüsler ile şehir merkezine ortalama 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Tren
Havalimanının zemin katında bulunan tren istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trenler 30 dakikada bir hareket etmekle birlikte 05:35 ile 22:35 arası hizmet vermektedir.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Old Jaffa
Beyaz Kent
Nefe Tzedek
Beit Hatfutsot (Yahudi Diaspora Müzesi)
Bialik Evi
Yarkon Parkı
Palmach Müzesi
Tel Aviv Sanat Müzesi
Büyük Sinagog
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Tel Aviv’de, yazları sıcak ve nemli geçerken kışları serin geçmektedir. Sıcağın bunaltıcı havasını solumak istemeyen ziyaretçiler için en uygun dönem Nisan – Mayıs – Eylül ve Ekim aylarıdır. Şehrin plajlarının tadını çıkarmak isteyenler içinse en ideal dönem yaz aylarıdır. Siz de tatilinizi Tel Aviv’de geçirmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

İnançları nedenleri ile et ve süt ürünleri tüketmeyen şehirde, kendine özgü lezzetleri ile oldukça popüler bir mutfakta Rusya, Yemen ve Avrupa tatları da bulunmaktadır. Özellikle Almodrote, Falafel, Hummus, Jachnun ve Shawarma lezzetleri ile dünyada tanınan bu mutfakta kendi mutfağınıza özgü lezzetleri de çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Bu nedenle garipsemeyeceğiniz bu mutfağı tatmak için hemen Ucuzucur.com’u takip edin ve en uygun Tel Aviv uçak biletini satın alın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.