Stockholm Saraybosna Uçak Bileti,Stockholm Saraybosna Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Saraybosna Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Saraybosna Ucuz Uçak Bileti

Saraybosna ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Saraybosna’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Saraybosna’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Saraybosna’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Saraybosna ziyaretlerinden önce Saraybosna ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Saraybosna uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BA) 093
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Boşnakça-sırpça-hırvatça
 
Telefon Kodu
387
 
Toplu Taşıma
24.54 TRY
 
Yemek Fiyatları
66.50 TRY

SARAYBOSNA HAKKINDA

Bosna-Hersek’in başkenti olan ve eski adıyla Vrhbosna olarak bilinen Saraybosna, Boşnak dilinde “saraj” ve “evo” kelimesinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bosna-Hersek’in yüzyıllar boyunca farklı medeniyetler ve devletler tarafından yönetilmesi sonucunda bazı devletlere de başkentlik yapan Saraybosna, çok sayıda kültürün buradan geçmesine ve bu kültürlerin harmanlanmasına neden olmuştur. Müslüman, Katolik, Ortodoks ve Musevi gibi çok sayıda dini inancı bünyesinde barındıran bir şehir olan Saraybosna, tüm bu dinleri bir barış içinde topraklarında yaşatmıştır. Bölgedeki ilk yerleşimin ise kalıntılar sonucunda 15. yy’da Osmanlı Devleti’ne ait olduğu düşünülmektedir. Osmanlı Devleti’nin yüzyıllar boyunca bu toprakları hakimiyeti altına alması Saraybosna’nın Avrupa tarafından Türklerin hakimiyet kurduğu en büyük toprak olarak anılmasına neden olmuştur. Çok sayıda şehir ile kardeş olan Saraybosna, ekonomi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında da oldukça gelişmiştir. Mimarisi, müziği, festivaller ve spor alanındaki yaptığı çalışmalar ile her yıl çok sayıda etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Bosna Savaşı sırasında kurulan Saraybosna Film Festivali her yıl düzenlenmektedir. 1984 yılında ise Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış ve gümüş madalya kazanmıştır. Kültür cenneti olarak anılan şehir, “Balkanların Kudüsü” sıfatına da sahiptir. Sahip olduğu etnik çeşitlilik nedeni ile sokaklarında gezintiye çıkan herkesin karşılaşacağı ve kendisine tanıdık olan çok sayıda mimari yapı bulunmaktadır. Siz de Saraybosna sokaklarının büyüsüne kapılmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Saraybosna Uluslararası Havalimanı
Bosna-Hersek’in en büyük havalimanlarından biri olan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, Saraybosna şehrinin güneybatısında bulunmaktadır. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer alan bu havalimanı eskiden Butmir Havalimanı olarak bilinmekteydi. Bosna Savaşı esnasında BM kontrolü altına giren havalimanı, 2005 yılında Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından “1 Milyon Yolcu Altında En İyi Havalimanı” ödülü verilmiştir.

Otobüs
Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular otobüs vasıtasıyla şehir merkezine ulaşmak istiyorlarsa havalimanı yakınında bulunan Dobrinja durağından 31E numaralı otobüs ile ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.

Troleybüs
Dobrinji durağından hareket eden bu raylı sistem ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 dakikada bir hareket eden 103 numaralı troleybüs ile şehir merkezine 50 dakika içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Saraybosna Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular Terminal B binasının çıkışında bulunan taksi duraklarından yolcusunu bekleyen taksilerden birine binebilir ve 10 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Başçarşı
Başçarşı Sebili
Saat Kulesi
Moriça Han Bezistan
Ferhadiye Caddesi
Latin Köprüsü
Umut Tüneli
İnat Evi
Saraybosna Katedrali
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Baharatın bol miktarda yer ettiği Boşnak mutfağı, hafif yemeklerden oluşmaktadır. Baharatlı olmasına rağmen hafif olan bu yöresel yemeklerin nedeni ise çoğunun suda pişmesidir. Et ve sebzenin yoğun şekilde harmanlandığı bu mutfakta, Türk mutfağının da etkileri görülmektedir. Cevapi, Bureg, Begova Çorbası, Klepe, Dolma Sahan, Punjena Pleskavica, Tufahije, Sampita gibi lezzetler Saraybosna gezisi esnasından tadılması gereken yiyecekler arasındadır. Siz de bu enfes lezzetlerinde tadına yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucurucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Baharatın bol miktarda yer ettiği Boşnak mutfağı, hafif yemeklerden oluşmaktadır. Baharatlı olmasına rağmen hafif olan bu yöresel yemeklerin nedeni ise çoğunun suda pişmesidir. Et ve sebzenin yoğun şekilde harmanlandığı bu mutfakta, Türk mutfağının da etkileri görülmektedir. Cevapi, Bureg, Begova Çorbası, Klepe, Dolma Sahan, Punjena Pleskavica, Tufahije, Sampita gibi lezzetler Saraybosna gezisi esnasından tadılması gereken yiyecekler arasındadır. Siz de bu enfes lezzetlerinde tadına yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Saraybosna uçak biletini Ucurucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.