Stockholm Roma Uçak Bileti,Stockholm Roma Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Roma Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
26.Oca.2022.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Roma Ucuz Uçak Bileti

Roma ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Roma’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Roma‘nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Roma‘yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Roma ziyaretlerinden önce Roma ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Roma uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IT) 005
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İtalyanca
 
Telefon Kodu
39
 
Toplu Taşıma
40.08 TRY
 
Yemek Fiyatları
221.33 TRY

ROMA HAKKINDA

İtalya yarımadasının ortasında bulunan 7 tepenin üzerine kurulan Roma, İtalya’nın hem başkenti hem de kültür kaynaklarından biridir. Tiber ve Anaine nehirleri arasında konumlanmış olan şehir, Lazio bölgesinin de başkentliğini yapmaktadır. 2800 yıllık bir tarihi olan bu şehir yıllar içerisinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve çok önemli olaylara sahne olmuştur. Dünya üzerinde var olmuş tüm imparatorluklar arasında 2000 yılı aşkın varlığını sürdürmüş olan Roma İmparatorluğu döneminden itibaren şehirde çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Aşıklar şehri olarak anılan Roma, kurulduğu günden itibaren Roma Devleti olarak dünyanın her yerine yayılma politikası izlemiştir ve çok sayıda toprağı da kendi topraklarına katmıştır. Farklı etnik gruplar ve kültürler ile iç içe bir yaşam süren Romalılar, tüm bu farklılıkların ortak bir çatıda buluşabilmesi için bir politika izlemiş ve yüksek kültür adı altında imparatorların çok önemli kişiler olduğu fikri ince ince işlenmiştir. Hemen hemen her konuda öncü olan Romalılar en çok mimari alanında kendilerini göstermişlerdir. Sadece kendi topraklarında değil başka topraklarda da tarihi yapı bırakan Romalılar, kendi yapılarını korumakla kalmamış başka medeniyetlere ait olan yapıları da korumuşlardır. Doğal güzellikleri ise hiç bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Ekonomi, kültür, sanat ve şehircilik politikalarında göstermiş olduğu özeni aynı zamanda edebiyat alanında da göstermiş ve dünyaya örnek olmuştur. Sokaklarında gezerken geçmişin tekrar tekrar canlandığı Roma’yı ziyaret etmek için Ucuzucur.com’dan en ucuz Roma uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı
Roma Fiumicino Havalimanı şehre yaklaşık 38 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dünyanın en eski yerleşim yeri olan Fiumicino’da yer alan havalimanı 20. yüzyıl başlarında Roma Ciampino adıyla kurulmuş ve 1961 yılında yapılan yenileme çalışmaları ile ismi Roma Fiumicino Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 2014 yılında 35,5 milyon yolcusuna hizmet veren havalimanı Avrupa’nın en işlek sekizinci, dünyanın ise en işlek otuz dördüncü havalimanıdır. Roma Fiumicino Havalimanı her yıl yaklaşık 40 milyona yakın yolcusuna hizmet vermektedir ve havalimanından şehir merkezine birçok ulaşım aracı ile seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda otobüs kullanabilirsiniz. Havalimanının 2. terminalinden kalkan otobüsler ile Cinquecento Meydanı, Roma Tiburtina İstasyonu, Cornelia İstasyonu ve Eur Maglliana İstasyonu’na yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda tren kullanabilirsiniz. Leonardo Express trenleri ile yaklaşık 30 dakika içerisinde Termini İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Trenler, normal saatlerde 30 dakikada bir, yoğun saatlerde ise 15 dakikada bir kalkmakta ve her gün 06:38-23:38 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Taksi
Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 30 dakika, ücreti ise ortalama 8 Euro’dur.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Roma Forumu
Kolezyum
Palatino Tepesi
Pantheon
Navona Meydanı
İspanyol Merdivenleri
Trastevere Bölgesi
Trevi Çeşmesi
Piazza Venezia (Venedik Meydanı)
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

İtalya’da hâkim olan Akdeniz iklimi nedeniyle, yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Roma’nın kış ayları çok yağışlı geçse de diğer Avrupa kentlerine göre daha ılık bir hava hakimdir. Roma’da yaz mevsimi turist açısından aşırı kalabalık geçer bu nedenle ilkbahar ve sonbahar ayları yaza oranla daha sakin olmakla birlikte en uygun uçak biletinizi yaz için Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Dünyanın en çeşitli mutfaklarından biri olan İtalyan mutfağı, basit ve minimalist yapıdadır. Hazırlanılışa çok önem verilmeyen bu mutfakta, malzemeler itina ile seçilmektedir. Peyniri ve şarabı ile adından sıkça söz ettiren bu şehirde Pasta alla Carbonara, Fried Zucchini Flowers, Bruschetta, Filetti di Baccala, Gnocchi alla Romana, Coda alla Vaccinara gibi ünlü yemekler tadılması gereken lezzetlerin başında gelir. Aynı zamanda Galeto isimli dondurması ağzını tatlandıracak lezzetlerden biridir. Siz de bu eşsiz lezzetlerin tadına yerine bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.