Stockholm Pristine Uçak Bileti,Stockholm Pristine Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Priştine Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Priştine Ucuz Uçak Bileti

Priştine ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Priştine’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Priştine’nin eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Priştine’yi ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Priştine ziyaretlerinden önce Priştine ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Priştine uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(XK)95
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arnavutça- Sırpça
 
Telefon Kodu
383

PRIŞTINE HAKKINDA

Kosova’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Priştine, yüzyıllar boyunca çok sayıda medeniyeti topraklarında ağırlamıştır. Roma Dönemi’nde Priştine şehrinin bulunduğu bölgenin 15 km uzağında Ulpiana şehri kurulmuştur. İlk yerleşim bölgesi olan bu alan ilerleyen yıllarda yıkılmıştır. I. Kosova Savaşı’nın ardından Osmanlı Devleti’nin eline geçen şehir, Türklerin hâkimiyetinden sonra büyük bir değişim göstermiştir. Devlet idaresi Osmanlı Dönemi’nde şehre oturmuştur. Bu nedenden ötürü ise Müslüman nüfusu yıllar içerisinde ağırlık göstermiştir. Osmanlılardan sonra Sırpların eline geçen topraklarda 1918 yılında Yugoslavya Krallığı için ilk adım atılmış olur. 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden Kosova’yı Rusya, Sırbistan, Meksika, Arjantin, Çin, Hindistan, İspanya ve İran tanımamaktadır.  Avrupa ülkeleri arasında en geç nüfusa sahip olan Kosova’nın başkenti Priştine, yıllar içerisinde Birleşmiş Devletler, ABD ve Avrupa Birliği tarafından desteklenmiş olmasına rağmen Avrupa Birliği üyesi değildir. Fakat para birimi Euro’dur. Hem Osmanlı izlerinin hem de Hristiyan ibadethanelerinin iç içe geçtiği bu şehir de gerçekleşen iç savaş sıkıntılarının da izleri hala görülmektedir. Kültür cenneti olan bu şehrin tadını çıkarmak isteyenler en uygun Priştine uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari
Kosova’nın başkenti Priştine’nin 15 km güneybatısında bulunan Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari, resmi olarak 1965 yılında açılmış ve hizmete girmiştir.

Otobüs
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından 2 saat aralıklar ile kalkan otobüsler ile şehir merkezine kolay ve ekonomik bir ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari’den inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari’den inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Rahibe Teresa Caddesi (Mother Teresa Street)
Fatih Camii (Imperial Mosque)
İskender Bey Heykeli (Skanderbeg Statue)
Newborn Anıtı (Newborn Monument)
Rahibe Teresa Katedrali (Cathedral of Blessed Mother Teresa)
Pazar Camii (Bazaar Mosque)
Etnoğrafya Müzesi (Ethnological Museum)
Saat Kulesi (Clock Tower)
Germia Park
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal Balkan ikliminin hakim olduğu Priştine’de yılın çoğunluğunda soğuk hava hakimdir. Yazın sıcak ve renkli olan şehir, kışın oldukça sert ve soğuktur. Bu nedenle şehri gezmek için en uygun zaman dilimi Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda şehrin tadını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Priştine en uygun uçak biletinizi ise Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Kosova’da genellikle Orta Avrupa mutfağı beklenirken, Priştine mutfağında karşımıza Srıp ve Arnavut mutfağı çıkmaktadır. Bir zamanlar Osmanlıya da ev sahipliği yapan şehrin mutfağında Türk yemekleri de kendilerini farklı yollar ile göstermektedir. Patates Salatası, Sudak Balığı, Yaprak Sarma, Rakija gibi lezzetler Priştine ziyareti esnasında tadılması gereken lezzetler arasındadır. Siz de en ucuz Priştine uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve bu lezzetlerin enfes tadına bakabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.