Stockholm Ottawa Uçak Bileti,Stockholm Ottawa Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Ottawa Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Ottawa Ucuz Uçak Bileti

Ottawa ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Ottawa’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Ottawa’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Ottawa’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Ottawa ziyaretlerinden önce Ottawa ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Ottawa uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 

 
Ülke Kodu
(CA)404
 
Priz Tipi / Voltaj
120 V/60 Hz
 
Resmi Dil
Fransızca
 
Telefon Kodu
1-613
 
Toplu Taşıma
57 TRY / 9,40 USD / 8,49 EURO / 91,79 SEK
 
Yemek Fiyatları
179,42 TRY / 30 USD / 27,09 EURO / 288,67 SEK

OTTAWA HAKKINDA

Kanada’nın başkenti olan Ottawa ülkenin dördüncü büyük şehridir. Ottawa Vadisi üstüne kurulan şehir, ülkenin kültürel ve sanat alanında en önemli merkezlerinden biridir. Yüzyıllar içerisinde çok sayıda medeniyeti ağırlayan bölge, yaklaşık 10 bin yıl önce Champlain Deniz’inin boşaltılması ile ortaya çıkan Ottawa Vadisi yaşanabilir bir hal almıştır. Kısa süre içerisinde gelişen bölgede tarım, avcılık ve balıkçılık ile uğraşılmış ve yaşamsal faaliyetler bu şekilde sürdürülmüştür. Yapılan arkeolojik çalışmalara göre binlerce yıldır bu bölgede ticaret yapılmıştır. Ottawa tarihinin en önemli adımı ise 1800 yılında Philemon Wright’ın Ottawa Nehri’nin kuzey bölgesine ilk yerleşimi gerçekleştirmesi ile atılmıştır. Yerleşimin ilk zamanları tarımsal topluluk oluşturmayı amaçlayan Wright, zaman içerisinde kereste taşımacılığı yapmış ve kereste ticaretinin ilk adımını atmıştır. Sadece tarım ve kereste ticareti ile sınırlı kalmayan şehrin ekonomisi zaman içerisinde kürk ticaretine de adım atmıştır. Kürk ticaretinin başlamasının ve ticaretinin bu bölgede tutmasının nedeni ise Fransız tüccarlardır. Sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi yapıları ile de adından sıkça söz ettiren şehirde bulunan Rideau Kanalı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Aynı zamanda müzeleri ve parkları ile de ünlü olan Ottawa yıl içerisinde çok sayıda sanatseveri bünyesinde ağırlamaktadır. Kanada’nın en meşhur şehri olan Ottawa, yıl içerisinde pek çok yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlamakta ve sokaklarındaki farklı atmosferi ile ilgi çekmektedir. Siz de bu atmosferin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Gatineau Havalimanı
Gatineau Havalimanı şehrin 4 mil güneyinde konumlanmakla birlikte şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler de vermektedir.

Otobüs
Havalimanına ulaşımını gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 98 numaralı otobüs ile O Train ya da diğer otobüs hatlarına aktarma yapabilirler. Şehir merkezine ulaşmak için ise direkt otobüs hattı bulunmamakla birlikte ulaşmak isteyen yolcular otobüsler arası aktarma yaparak yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Gatineau Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Gatineau Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Rideau Kanalı
Kanada Savaş Müzesi
Kanada Ulusal Galerisi
Barış Kulesi
Major Hill Park
Parlamento Binası
Ulusal Savaş Anıtı
Bytown Müzesi
Calyspo Parkı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hâkim olduğu Ottowa’da dört mevsim de yaşanmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçen bu şehirde kışları kurak ve soğuk geçmektedir. Ottawa’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak ve sokaklarında dilediğinde zaman geçirmek için en uygun zaman dilimi Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Siz de en uygun Ottawa uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Kanada mutfağı ülke içindeki bölgelere göre farklılık gösteren bir mutfak olarak ön plana çıkmaktadır. Zengin bir mutfak yapısına sahip olan Kanada’nın başkenti Ottawa’da ise çok farklı lezzetler ziyaretçilerini karşılamaktadır. Şehrin yerel lezzetleri arasında genellikle deniz ürünleri ve geyik eti yer almaktadır.  Ottawa’ya özgü olan Oduncu Kahvaltısı, Somon Balığı, Rosto, Ren Geyiği Eti, Yorkshire Puding, Saskatoon Tart gibi lezzetler Ottawa ziyareti esnasında tadılması gereken yemekler arasındadır. Siz de bu lezzetlerin tadına kendi yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Ottawa uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.