Stockholm Madrid Uçak Bileti,Stockholm Madrid Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Madrid Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Madrid Ucuz Uçak Bileti

Madrid ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Madrid şehrine gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Madrid eşsiz güzelliklere sahip olmasından dolayı yıl içerisinde pek çok kişinin Madrid şehrini ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Madrid ziyaretlerinden önce Madrid ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Madrid uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(ES) 011
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İspanyolca
 
Telefon Kodu
34
 
Toplu Taşıma
6.20 TRY
 
Yemek Fiyatları
150 TRY

Madrid Hakkında

Madrid, İspanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. 1085 yılında Toledo’nun Leo’nun ve Castile’nin VI. Alfonso’ya teslim olmasıyla birlikte şehir Hristiyanlar tarafından fethedilmiş ve kralın malı olarak dâhil edilmiştir. Şehir her geçen yıl gelişmiş ve idari bölgesi doğuda Jarama, batıda ise Guadarrama Nehri’ne kadar uzanmıştır. 1601-1606 yılları arasında şehir, İspanya’nın başkenti olarak siyasetin merkezi haline gelmiş olup şehrin büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. İspanya III. Philip ve VI. Philip dönemlerinde Miguel de Cervantes, Diego Velazquez ve Francisco de Quevedo gibi birçok dâhilerin olduğu zengin kültürel dönemleri yaşamış 1706 yılında ise şehir Portekiz ordusu tarafından işgal edilmiştir. 27 Ekim 1807 yılında Fransız ordusunun İspanyol topraklarından geçerek birliklere katılmalarına ve İngiltere’ye karşı zor kullanmasını reddeden ve Portekiz’i istila etmelerine izin veren Fontainebleau Antlaşması imzalanmıştır. Günümüzde 604,3 yüzölçümü ve 2018 verilerine göre yaklaşık 6,5 milyon nüfusa sahip olan Madrid şehri, Londra ve Berlin’den sonra Avrupa Birliği’nin üçüncü büyük şehridir. Şehir Birleşmiş Milletler Örgütü, Ibero-Amerikan Genel Sekreterliği, Ibero-Amerikan Devletleri Örgütü ve Kamu Çıkarı Gözetim Kurulu’na bağlı olan Dünya Turizm Örgütü gibi genel merkezlere ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi, kültürü ve mimarisi ile oldukça dikkat çeken bu şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Madrid Barajas Havalimanı
Madrid Barajas Havalimanı şehre yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunmaktadır. 760 bin metrekare ile dünyanın en büyük sayılı havalimanlarından biri olan Madrid Barajas Havalimanı, 2007 yılında 52 milyon yolcusuna hizmet ederek günümüze kadar Avrupa’nın en yoğun havalimanları arasında yer almaktadır. Bünyesinde dört terminali bulunan Madrid Barajas Havalimanı’ndan şehir merkezine birçok ulaşım aracı ile seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Madrid Barajas Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda otobüs kullanabilirsiniz. Otobüsler havalimanından 24 saat boyunca hizmet verip gündüzleri 15 dakikada bir, geceleri ise 35 dakikada bir kalkan otobüsler ile yaklaşık 40 dakikada şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ana otobüs hattı dışında 1. 2. ve 3. terminallerden kalkan 200 numaralı, 4. terminalden kalkan 204 numaralı otobüsler ile Avenida de America durağına kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Sefer sıklığı 15 dakikada bir olan otobüsler saat 05:00-23:00 arası hizmet vermektedir.

Tren
Madrid Barajas Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda tren kullanabilirsiniz. Havalimanının 4. terminalinden kalkan trenler ile Chamartin durağına 11 dakikada, Principe Pio durağına ise 38 dakikada gitmektedir. Trenler, havalimanından 30 dakikada bir kalkmakta olup 05:15-00:15 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Metro
Madrid Barajas Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda metro kullanabilirsiniz. Bünyesinde iki tane metro istasyonu mevcuttur. Birinci metro istasyonu 2. terminalde yer alır ve buraya 1, 2, ve 3. terminallerden, ikinci metro istasyonuna ise 4. terminalden ulaşabilirsiniz. Metronun 8 numaralı hattı iki istasyondan da geçer ve metrolar sırasıyla Barajas Havalimanı, Campo de las Naciones, Mar de Cristal, Pinar del Rey, Colombia son durak ise Nuevos Ministerios istasyonlarına yaklaşık 12 dakikada gitmektedir. Son durakta indiğinizde gideceğiniz bölgelere 6 veya 10 numaralı metro hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Madrid metrosu 06:00-02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Taksi
Madrid Barajas Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Yolculuk ücreti yaklaşık 30 Euro’dur.

Araç Kiralama
Madrid Barajas Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da sonra vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Parque del Retiro
Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Merkezi Müzesi
Plaza de Cibeles
Gran Via
Santiago Bernabéu
Thyssen-Bornemisza Müzesi
Puerta del Sol
Plaza Mayor
Kraliyet Sarayı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Madrid, coğrafi konumu bakımından Karasal İklim yapısına sahiptir. Kış aylarında hava sıcaklıkları yaklaşık 4-10 derece arası iken yaz aylarında hava sıcaklıkları yaklaşık 25-35 derece arasındadır. Madrid şehrinin doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilmek için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır. Bahar ve yaz aylarınıza güzel anılar katmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzeriden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Madrid, çok çeşitli kültür yapısı sayesinde sizlere kolaylık sağlayacak yeme ve içme olanağı sağlamaktadır. Her damak zevkine uygun yemekler bulmanız mümkün olacaktır. Dünya mutfağının en seçkin yemek ve restoranları şehirde bulabilirsiniz. Madrid sokaklarında Tapas, Tortilla, Bocadillo de Calamares, Paella, Cocido, Huevos Rotos, Flan, Crema Catalana, Torrijas gibi yiyecek, içecek ve tatlıları bulabilir, tadına bakabilirsiniz. Bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.