Stockholm Hartum Uçak Bileti,Stockholm Hartum Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Hartum Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Ağu.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Hartum Ucuz Uçak Bileti

Hartum ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Hartum’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Hartum’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Hartum’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Hartum ziyaretlerinden önce Hartum ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Hartum uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(SD)224
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
249

HARTUM HAKKINDA

Beyaz ve Mavi Nil Nehri’nin kesiştiği nokta bulunan Sudan’ın başkenti Hartum, Arapça’da “fil hortumu” anlamına gelmektedir. Bununla birlikte bir eyaleti bulunan Hartum, 5 milyondan fazla kişiyi bünyesinde barındırmaktadır. 1821 yılında Kavalalı İbrahim Paşa tarafından kurulan şehir, başlangıçta Mısır orduna ait bir karakol olarak görev yapsa da zaman içerisinde ticaret bölgesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Limanı ile köle ve ticaret kervanları için bir güzergâh olması nedeniyle gelişimi gün geçtikçe sürdürmüş ve ilerletmiştir. Zamanla çok fazla savaşa sahne olmuş bu topraklar farklı devletler tarafından yönetilmek istenmiş ve güç savaşına dönüşmüştür. 1898 yılında İngilizlerin eline geçtikten sonra bir sömürge kurulan şehir, ülkenin 1956 yılında bağımsızlığını ilan etmesi ile özgürlüğüne kavuşmuş ve ülkenin yeni başkenti olmuştur. Günümüzde yüksek binalar ile modern tesislere sahip olan şehir, gezerken farklı bir havasının olduğunu fark edeceğiniz dar sokakları ile kendine has özelliklere sahip olan pazarları ile oldukça ünlüdür. Yıllar içerisinde artan nüfusu ile yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti topraklarında ağırlamaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve kültürel zenginlikleri ile oldukça dikkat çelen bu şehri gezmek ve farklı anılara sahip olmak için tek yapmanız gereken en uygun Hartum uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın almak.

NASIL GİDİLİR?

Hartum Uluslararası Havalimanı
Şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Hartum Uluslararası Havalimanı, yeni yapılan havalimanı hizmete açılana kadar kullanılmaya devam edilmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çok fazla alternatif bulunmayan havalimanından taksi ya da araç kiralama gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Taksi
Hartum Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Hartum Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Sudan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Müzesi
Nil Caddesi
Sudan Etnografya Müzesi
Sudan Arap Çarşısı
Halife Abdullah al-Taaisha Evi
Mogran Aile Parkı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal iklimin hâkim olduğu Sudan’ın başkenti Hartum’da yaz ayları oldukça sıcak ve bunaltıcı geçmektedir. En yüksek sıcaklıklar Nisan ve Ekim ayları arasında görülürken, hava sıcaklıkları bu dönemde 40 dereceye kadar çıkmaktadır. Kum fırtınalarının da yaşandığı bu dönemde şehri ziyaret etmekten kaçınmalısınız. Bu nedenle şehrin tadını Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz Hartum bileti ile en uygun Kasım ve Mart aylarında çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Ülkenin farklı bölgelerinde farklı lezzetlerin olduğu Sudan’da tarih boyunca çok farklı medeniyetler ile etkileşime girilmesinin sonucunda zengin bir mutfak ortaya çıkmıştır. Yerli Afrika mutfağı, Osmanlı mutfağı ve Arap mutfağının yanı sıra Mısır, Yemen, Hindistan ve Etiyopya’dan gelen tüccarların da etkisi ile çok sayıda yemek bu mutfakta yerini almıştır. Aseeda, Bamia, Ful, Karkadeh, Kissra ve Susam şekeri gibi farklı lezzetlerin bir araya toplandığı bu mutfağın tadına bakmak istiyorsanız en uygun Sudan uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz. 

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.