Stockholm Dusanbe Uçak Bileti,Stockholm Dusanbe Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Duşanbe Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
26.Oca.2022.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Duşanbe Ucuz Uçak Bileti

Duşanbe ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Duşanbe’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Duşanbe’nin eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Duşanbe’yi ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Duşanbe ziyaretlerinden önce Duşanbe ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Duşanbe uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(TJ)082
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Tacikçe
 
Telefon Kodu
7

DUŞANBE HAKKINDA

Tacikistan ülkesinin hem başkenti hem de en büyük şehri olan Duşanbe’nin anlamı Tacikçe’de “Pazartesi” anlamına gelmektedir. İsminin hikâyesi ise şehir olmadan önce varlığını köy olarak sürdüren bölgede haftanın her pazartesi günü pazarların kurulmasıdır. Geçmiş tarihi M.Ö. 5. yüzyıla kadar dayanan şehirde bir dönem Özbeklerin hâkimiyeti altında kalmıştır. Günümüzde Duşanbe’nin nüfusunu sadece Taciklerin dışında Rusların var Özbekler de oluşturmaktadır. Yıllar içerisinde çok fazla gelişme göstermeyen şehir, şimdilerde yıl içerisinde ağırladığı çok sayıda yerli ve yabancı turistler sayesinde turizm alanında gelişim göstermiştir. Sahip olduğu doğal güzellikleri, Sovyet Dönemi’nden itibaren bünyesinde barındırdığı neo-klasik yapıları ve yeşil ile bütünleşmiş olan şehir merkezi ile oldukça dikkat çeken şehri ziyaret etmek için tek yapmanı gereken en uygun Duşanbe uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın almak.

NASIL GİDİLİR?

Duşanbe Uluslararası Havaalanı 
Tacikistan’ın başkenti olan Duşanbe’de bulunan Duşanbe Uluslararası Havaalanı, şehir merkezinden 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Ülkenin en önemli havalimanlarından biri olan Duşanbe Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için otobüs, troleybüs, tren ya da taksi gibi toplu taşıma araçları kullanılabilmektedir.

Otobüs
Duşanbe Uluslararası Havaalanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 2,8 ve 12 numaralı otobüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Tren istasyonuna ulaşmak isteyen yolcular ise yine aynı otobüs duraklarından kalkan 3A ve 23 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirler.

Troleybüs
Duşanbe Uluslararası Havaalanı’ndan nişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan 2 ve 4 numaralı troleybüsler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara gidebilir bu noktalardan kalkan diğer hat numaralı troleybüsleri kullanarak başka bölgelere geçiş yapabilirler.

Tren
Havalimanına çok kısa mesafe uzaklıkta yer alan tren istasyonunda şehrin istediğiniz noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Duşanbe Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Duşanbe Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Hucend
Rudaki Park
Bulunkul Gölü
Gurminj Müzesi
Pamir Millî Parkı
İsmail Somoni Anıtı
Duşanbe Sinagogu
Tacikistan Ulusal Müzesi
Tacikistan Hayvanat Bahçesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Duşanbe şehrinde yazları sıcak ve kurak geçerken kışları oldukça ılık geçmektedir. Yazın hava sıcak ve kurak geçerken kışın hava şartları oldukça ılıktır. Bu nedenle şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi bahar aylarıdır.  Aynı zamanda yıl boyunca çok sayıda festival düzenleyen şehri Ekim ayında gerçekleşen Didor Film Festivali ve Falak Festivali esnasında da ziyaret edebilirsiniz. En uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Rus, Afgan ve Özbek mutfağının karışımından oluşan Duşanbe mutfağında kuru meyve, kuruyemiş ve helva gibi yiyecekler çok sık kullanılmaktadır. Ülkenin yöresel lezzeti olan Plov’un yanı sıra Kefir, Kurutab Yemeği, Tajik Non, Etli Börek, Shawarm ve Kebab gibi lezzetler Duşanbe’de siz ziyaretçilerini bekliyor. En ucuz Duşanbe uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve Duşanbe’nin tadını doyasıya çıkarın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.