Stockholm Doha Uçak Bileti,Stockholm Doha Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Doha Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Oca.2022.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Doha Ucuz Uçak Bileti

Doha ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Doha’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Doha’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Doha’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Doha ziyaretlerinden önce Doha ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Doha uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(QA)644
 
Priz Tipi / Voltaj
240 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
974
 
Toplu Taşıma
19,14 TRY / 3,20 USD / 2,89 EURO / 30,80 SEK
 
Yemek Fiyatları
113,66 TRY / 19 USD / 17,13 EURO / 183,01 SEK

DOHA HAKKINDA

Dünyanın başlıca zengin ülkelerinden biri olan Katar’ın başkenti Doha, Katar’ın en kalabalık şehridir. Basra Körfezi’nin kıyısına kurulan bu şehir, yıllar içerisinde çok sayıda medeniyeti topraklarında ağırlamıştır. Ülkenin en önemli ekonomik noktalarından biri olan Doha, ülkenin en önemli petrol ve doğalgaz şirketlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Yerli ve yabancı çok sayıda firmaya ev sahipliği yapan şehir, sadece ekonomi ve ticari anlamda değil kültürel anlamda da oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. 1820’lede ise Doha’da bir bölge olan Al Bidda’ya bağlı bir şehir olan Doha, Katar’ın 1971 yılında bağımsızlığını ilan etmesi ile resmi olarak ülkenin başkenti olmuştur. Doha isminin anlamı ise Arapça’da büyük ağan anlamına gelen Ad-Dawa sözcüğünden gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar olan süreç içerisinde büyük bir gelişme gösteren şehir, Dubai ile büyük bir yarış içerisindedir. 2006 yılında 15. Asya Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olan şehirde, Aga Khan ödülüne layık görülen Katar Ulusal Müzesi yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra modern mimarisi ile dikkat çeken şehrin sokaklarında farklı bir atmosfer sizleri karşılamaktadır. Siz de muhteşem atmosferin havasını solumak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Doha Uluslararası Havalimanı
Arap dünyasının en zengin ülkesi olan Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Doha Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Uluslararası hizmet veren havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanmak mümkündür.

Otobüs
Doha Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında yer alan Bus Pavilion durağından kalkan otobüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Doha Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Doha Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

İslam Sanatları Müzesi
Corniche
Waqif Çarşısı
Falcon Çarşısı
Aspire Park
Katara Kültür Köyü
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Çöl ikliminin hakimiyeti altında kalan Doha şehrinde yaz ayları Mayıs ve Eylül ayları arasında gerçekleşmekte ve sıcaklıklar ortalama 38 derece olmakla birlikte ara ara 45 dereceye ulaşmaktadır. Sıcaklığın bu kadar yüksek olduğu şehirde hissedilen sıcaklığın dışında nem oranına bakıldığında en ideal dönemin Mayıs ve Haziran ayları olduğu görülmektedir. Siz de bu şehrin tadını en iyi şekilde çıkarmak için en uygun zaman dilimine göre Ucuzucur.com üzerinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yıllar içerisinde Hint, İran, Doğu Akdeniz ve Kuzey Afrika gibi mutfaklardan etkilenen Katar mutfağı, çok çeşitli lezzetleri bünyesinde barındırmaktadır. Sınırlı tarım imkanının olduğu bu şehrin mutfağında balık ve deni ürünleri sıklıkla tüketilmektedir. Maklube, Dukka, Falafel, Humus ve Patlıcanlı Fatteh gibi lezzetleri ile sofraları şenlendiren Katar mutfağının tadına bakmak için tek yapmanız gereken en ucuz Doha uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın almak.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.