Stockholm Dakka Uçak Bileti,Stockholm Dakka Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Dakka Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
18.Oca.2022.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Dakka Ucuz Uçak Bileti

Dakka ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Dakka’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Dakka’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Dakka’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Dakka ziyaretlerinden önce Dakka ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Dakka uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BD) 666
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Bangalce
 
Telefon Kodu
880
 
Toplu Taşıma
5 TRY
 
Yemek Fiyatları
53 TRY

DAKKA HAKKINDA

Bangladeş’in başkenti olan Dakka aynı zamanda Güney Asaya’daki şehirlerin arasında en büyüklerinden biridir. Megaşehir olan Dakka, dünyanın en büyük nüfusuna sahip 9. şehirdir. Varlığı 7. yy’a uzanan bu şehir, Babür egemenliği altına girene kadar çok sayıda imparatorluk tarafından istilaya uğramıştır. Babür İmparatorluğu’na başkentlik yapan bu şehir, çok sayıda tarihi eser, mimari yapı ve doğal güzelliği de içinde barındırır. İmparatorluk boyunca yaptırılan kabirler, saraylar, surlar ve camiler günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Özelikle sahip olduğu camilerin çokluğu nedeniyle şehir “Camiler Şehri” olarak anılmaktadır. İpek yolu üzerinde yer alması nedeniyle bu yolu kullanan tacirlerin kaldığı kervansaraylar ünlerini korumaktadır. Babür Krallığı’ndan sonra İngilizler ve Hintlilerin hakimiyeti altına girmiş olsa da 1971’de bağımsızlığını ilan etmiştir. Güneydoğu Asya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Dakka, borsa ve ticaret alanında önde gelen şehirlerden birisidir. Kalabalık nüfusunun yoğunluğunu azaltmak için alternatif bir ulaşım yolu olan bisiklet taksiler şehrin bir figürü haline gelmiştir. 300 yıl boyunca bir gelenek haline gelen Hindu ve Bengal pazarları hala yaşam hayatına devam etmektedir. Kültür yumağı olan bu şehri yakından tanımak istiyorsanız en ucuz Dakka uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Shahjalal Uluslararası Havalimanı
Eski ismi ile Dakka Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Shahjalal Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 17 km uzaklıkta yer alan Kurmitola bölgesinde bulunmaktadır. Bangladeş’in en büyük ve en önemli havalimanlarından biri olan Shahjalal Uluslararası Havalimanı ismi Bangladeşin en saygı duyulan tasavvuf lideri Shah Jalal’a ithafen konmuştur.

Otobüs
Shahjalal Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışında 5 dakikalık mesafede bulunan otobüs duraklarından hareket eden otobüsler ile şehir merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rikşov
Terminal çıkışında yer alan ve 3 farklı boyutu olan renkli rikşovlar ile şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Turistler tarafıdan çok tercih edilen bir araç olan Rikşovlar şehrin içinde sık sık rastlayabileceğiniz araçlardır.

Taksi
Havalimanından şehir merkezine hızlı ve konforlu br yolculuk geçirmek isteyen yolcular terminal çıkışında yolcularını bekleyen taksiler ile 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Shahjalal Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Lalbagh Fort
Star Mosque
Dhakeshwari Temple
Ahsan Manzil
Sonargaon
Liberation War Museum
Ulusal Meclis Binası
Yıldız Camii
Dakka Ermeni Kilisesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropik savan ikliminin hakim olduğu Dakka’da 3 farklı mevsim tipi görülmektedir. Islak mevsim, serin mevsim ve kuru mevsim olarak adlandırılan bu mevsim çeşitlerinde farklı hava şartları gözlemlenmektedir. Islak mevsim yağışın zirve yaptığı dönem olarak geçerken kuru mevsimde yağış neredeyse hiç denecek kadar azdır. Bu nedenle şehri gezmek ve tadını çıkarmak için en uygun zaman dilimi serin mevsim olarak geçen Ekim-Şubat arası dönemdir. Siz de Dakka’nın en güzel zamanlarının tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genellikle pirinç ve mercimeğin yer ettiği Bangladeş mutfağında balık ürünlerine de yer verilmektedir. Baharatların yoğun kullanıldığı bu mutfakta yemekler de kendine has bir stilde yorumlanmaktadır. Baharat konusunda bir sorununuz yoksa eğer bu mutfak tam size hitap ediyor demektir. Rasmalai, Kacchi Biryani, Körili Pilav, Borhani, Sweet Lassi, Fuchka, Paratha, Khetapuri gibi yiyecek ve içecekleri siz de yerinde tatmak istiyor ve farklı lezzetlere kapınız açıksa eğer en ucuz Dakka uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.