Stockholm Cezayir Uçak Bileti,Stockholm Cezayir Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Cezayir Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Ağu.2022.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Cezayir Ucuz Uçak Bileti

Cezayir ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Cezayir’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Cezayir’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Cezayir’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Cezayir ziyaretlerinden önce Cezayir ucuz uçak bileti araştırması
 
Ülke Kodu
(DZ) 208
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
213

CEZAYİR HAKKINDA

Bulunduğu ülke ile adaşı ve başkenti olan Cezayir aynı zamanda Cezayir Vilayeti’nin de başkentidir.  Geçmişi tam olarak bilinmemekle birlikte ilk yerleşimin Fenikeliler tarafından gerçekleştiği düşünülmektedir. Akdeniz’in kıyısında bulunan şehir, sahip olduğu yapı nedeniyle “Beyaz Şehir” olarak anılmaktadır. Yıllar içerisinde çok sayıda medeniyetin uğradığı hatta yerleşik hayata geçtiği noktalardan biri olan Cezayir, bünyesinde farklı etnik grupları da barındırmaktadır. Fenikelilerden sonra Romalıların bu topraklarda uzun bir süre hakimiyet kurmasının ardından topraklar Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilmiş ve Müslanmanlık topraklara giriş yapmıştır. Cezayir’in kültürünün temeli atılmış ancak ilerleyen yıllarda Fransızlar tarafından ele geçirilmiştir. İşgal süreci içerisinde Fransızların da kültürünün yayıldığı topraklar bağımsızlıklarını ilan ettiklerinde kendi kültür oluşumlarını yaratmaya başlamıştır. Bu nedenle şehirde hem Fransız hem Osmanlı kültürü yaygın olarak görülmektedir. Şehrin anadili Arapça olsa da Fransızca da en çok konuşulan diller arasındadır. Şehrin bazı sokaklarında ise Türkçe isimler görmek sizi şaşırtmasın. Mimarisinden mutfağına kadar her alanda kendi kültürünün parmak izini taşımaktadır. Siz de farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Houari Boumediene Uluslararası Havalimanı
Cezayir’in en büyük havalimanı olarak bilinen Houari Boumediene Uluslararası Havalimanı, 1924 yılında Maison Blanche ismi ile kurulmuştur. İlk zamanlar askeri olarak kullanılan havalimanı yıllar içerisinde gelişim göstermiş ve halka açılmıştır. 2006 yılında kazandığı uluslararası uçuş özelliği ile oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer alan bu havalimanı yolcularına toplu taşıma, taksi ve araç kiralama imkanları sağlamaktadır.

Otobüs
Havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından saat başı kalkan otobüsler ile şehir merkezine 30 dakika gibi bir süre içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro
Şehirde bulunan tek bir metro hattının bulunması ve bu metro hattının havalimanından geçmesi nedeni ile havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular kısa süre içerisinde şehir merkezine ya da istedikleri uğrak noktalara kolayca ulaşabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Şehitler Anıtı
ardin d’essai du Hamma
Kasbah
Djamaa el Kebir
Bardo Museum
Notre Dame Katedrali
Ketchaoua Camii
El Kala National Park
M’Zab
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Cezayir, kıyı kesminde yer almasına rağmen yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ise yağışlı geçen bu şehirde, yıl içerisinde sıcaklıklar sürekli değişmektedir. Bu güzel şehrin tadını doya doya çıkarmak için en uygun dönem bahar ayları olan zaman diliminde deniz esintisi ile hoş bir keşfe çıkabilirsiniz. Siz de bu esintinin büyüsüne kapılmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bulunduğu konum nedeniyle çok farklı kültürlerden etkilenen Cezayir, bu etkileşimi mutfağından masalarımıza kadar sunmaktadır. Akdeniz ve Afrika kültürlerinin yemeğinin yanı sıra Türk yemek tarzına da yer verilmiş olan mutfakta en çok yenilen et türü kuzu etidir. Sosun ve baharatın da bolca yer aldığı Cezayir mutfağında, Brochettes, Şakşuka, Tajine, Chickpea Cake ve Mechoui gibi lezzetlerin tadına bakmak isteyenler hemen Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.