Stockholm Atina Uçak Bileti,Stockholm Atina Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Atina Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
26.Oca.2022.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Atina Ucuz Uçak Bileti

Atina ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Atina’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Atina’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Atina’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Atina ziyaretlerinden önce Atina ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Atina uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(GR)009
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Yunanca
 
Telefon Kodu
30
 
Toplu Taşıma
37 TRY
 
Yemek Fiyatları
150 TRY

ATİNA HAKKINDA

Yunanistasn’ın başkenti olan Atina ülkenin en büyük şehridir. Avrupa’nın dördüncü en büyük kenti olan Atina, Yunanistan’ın güneyine bulunan Attina kesiminde bulunmaktadır. Geçmişi çok eskiye dayanan bu şehre ilk yerleşimin Neolitik Çağ’da gerçekleşmiştir. M.Ö. 5. yüzyıldan itibaren büyük bir gelişim gösteren şehir tarihin en önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Perikles’in Altın Çağı olarak adlandırılan dönemde gelişim konusunda zirveyi gören şehir ticari, siyasi, kültürel ve ekonomik olarak oldukça ilerlemiştir. Topraklarında çok sayıda devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir sayısız savaş ve olay görmüştür. Antik Yunan döneminden itibaren dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan Atina’nın ismi mitolojide yer alan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Topraklarına yapılan ilk tarihi eserlerin günümüzde hala ilgi ile karşılanmasına ve Atina’nın yıl boyunca çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlamasına neden olmaktadır. Tarihi eserleri, zengin kültürü ve nefesleri kesen doğal güzelikleri ile ilgi çeken bu şehirde ziyaret edilmesi gereken çok sayıda tarihi yapı bulunmakla birlikte Yunan kültürünün tüm izlerini üzerinde taşımaktadır. Kültür ve sanat alanında da önemli bir başkent olan Atina’da 1896 ve 2004 yılında Yaz Olimpiyatları gerçekleşmiştir. Dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olan Atina’yı ziyaret etmek için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Atina uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı
Yunanistan’ın başkenti Atina’nın işlek havalimanı olan Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Yıl içerisinde ortalama 15 milyon yolcu ağırlayan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tren, metron, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Tren – Metro
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından hareket eden M3 hattı ile şehir merkezine ve şehir merkezine yakın noktalara ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda inen yolcular havalimanının idare binası önünden kalkan X95 ve 732 numaralı otobüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Plaka
Akropolis & Parthenon
National Archaeological Museum
Monastiraki
Syntagma Meydanı
Temple of Olympian Zeus
Panathenaic Stadium
Ulusal Bahçe
Akropolis Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Yılın hemen hemen her dönemi ziyarete açık olan bir hava durumuna sahip olan Atina’yı ziyaret etmek için havaların çok sıcak olmadığı, hafif bir serinliğin olduğu İlkbahar ve Sonbahar ayları çok uygundur. Özellikle Nisan ve Haziran ayları arası kalabalıktan uzak, huzur dolu bir tatil planlayanlar için en ideal zaman dilimidir. Tüm bunların yanı sıra The Greek Festival (Haziran-Ağustos), International Jazz&Blues Festivali (Nisan), Rockwave Festivali (Haziran- Ağustos), International Dancing Festival (Haziran-Ağustos) ve Tradiotinal Dancing Performance gibi çok sayıda etkinliğin ve festivalin düzenlendiği bu şehri ziyaret etmek için en uygun Atina uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yunan mutfağının ev sahibi olan Atina’da, Yunan kültürüne ait özel lezzetlerin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Çok çeşitli deniz ürünleri, zeytinyağı ile yapılan mezeler ve ana yemeklerin yanı sıra taze yeşillikler ve sebzelerden oluşan bu mutfakta damak tadınıza uygun lezzeti kolayca bulacabileceksiniz. Türk mutfağı ile benzerlik gösteren Atina mutfağında Fakes, Fasolada ve Kakavia çorbası içilmesi gereken lezzetler arasında bulunmaktadır. Arakas me anginares, Bamies, Ratatouille, Fasolakia, Moussaka, Mydia da ana yemekler arasında bulunan lezzetlerden sadece bazılarıdır. Siz de en ucuz Atina uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve bu eşsiz lezzetlerin tadına yerinde bakın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.