Stockholm Amasya Uçak Bileti,Stockholm Amasya Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Amasya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Ağu.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Amasya Ucuz Uçak Bileti

Amasya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Amasya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Amasya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Amasya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Amasya ziyaretlerinden önce Amasya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Amasya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
358
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
30 TRY

AMASYA HAKKINDA

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya, Hititlerden itibaren birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı Devleti zamanında şehzadelerin eğitim görmesi için gönderilen bu şehir zamanla “Şehzadeler Şehri” olarak da bilinmeye başlanmıştır. Kent, ortasından geçen Yeşilırmak ve onun etrafını çevreleyen Osmanlı mimarileri ile göze çarpmaktadır. Şehirde sadece Osmanlı eserleri olmamakla birlikte, Frigler, İskitler, Pontuslular, Bizanslılar, Emeviler, Danişmentler ve Selçuklulara ait eserler bulmak mümkündür. M.Ö. 60 ‘lı yıllarda Amasya’da doğduğu düşünülen coğrafyanın mucidi Strabon, yazdığı coğrafya kitabında şehirden de söz etmektedir. Strabon, Amasya’dan bahsederken şehrin isminin bir zamanlar burada yaşayan Amazon kraliçesinin isminden geldiğini dile getirmiştir. Zaman içerisinde bölgede hakimiyet sağlayan Yunan ve Romalıların sahip olduğu para birimi olan sikkelerinde şehrin isminin Amaseia olarak geçtiği görülmektedir. Daha sonra bölgeye yerleşen Türkler ile şehrin ismi Amasya olarak kayıtlara geçmiştir. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinen şehrin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Milli Mücadele döneminde de oldukça önemli bir rol oynayan Amasya’da, Kurtuluş Savaşı’nın planının yapıldığı Amasya Genelgesi ile ilk adım burada atılmıştır. Son zamanlarda artan nüfusu ile Anadolu’da bulunan ve turistik alanda gelişme gösteren illerden biri haline gelmiştir. Siz de tarihi olarak önemli bir yer edinmiş olan Amasya’ya gitmek isterseniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı uçak biletine sahip olabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Merzifon Havalimanı
Amasya’nın işlek havalimanı olan Merzifon Havalimanı, Merzifon’da yer almaktadır. Şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Havayolu Servisleri
Merzifon Havalimanı’na ulaşan yolcular havayolu servisleri ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat 10 dakika gibi bir süre ile ulaşabilirler. 

Taksi
Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 250 TL ücret ödeyip 50 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Merzifon Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Aynalı Mağara
Amasya Kalesi
Kralkaya Mezarları
Yedi Kuğular Kuş Cenneti
Borabay Gölü
Hazeranlar Konağı
Gökmedrese Cami
Beyazıd Külliyesi
Yalıboyu Evleri
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Amasya, Karadeniz ve İç Anadolu ikliminin geçiş noktası gösterdiği bir bölgede yer aldığı için dönemlerine göre iki iklimin özellikleri de görülmektedir. Karadeniz’de yaz aylarında görülen yağışlar Amasya’da görülmemektedir. Bu nedenle Amasya’yı ziyaret etmek için en iyi dönem Eylül- Haziran ayları olmakla birlikte en ucuz uçak bileti almak isteyen yolcular Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Amasya’nın nesi meşhur sorusuna verilen yanıtlardan ilki elbette Amasya Elması’dır. Oldukça iri ve lezzetli olan bu elmalar dışında yöresel bir lezzet olan Patlıcan Çullaması da tadılması gereken yöresel lezzetlerden biridir. Şehrin diğer özel lezzetlerinden olan Şıngır Kebabı, Amasya Çöreği ve Bakla Sarması’da seyahat esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Siz de bu lezzetlerin tadına bakmak istiyosanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun fiyatlı uçak biletlerini satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.