Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Şırnak Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Tem.2024.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Şırnak Ucuz Uçak Bileti

Şırnak ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Şırnak’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Şırnak’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Şırnak’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Şırnak ziyaretlerinden önce Şırnak ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Şırnak uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
486
 
Toplu Taşıma
6 TRY
 
Yemek Fiyatları
30 TRY

ŞIRNAK HAKKINDA

Şehr-i Nur olarak da bilinen Şırnak, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Nuh’un Gemisi’nin karaya oturduğu Cudi Dağları’nın eteklerinde bulunduğu için şehir bu isimle anılmaktadır. Fakat şehrin tarihi Nuh Tufan’ından öncesine dayandığı ve pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı düşünülmektedir. Namaz dağlarının yamacına kurulan kent, oldukça zengin bir yapı ve tarihe sahiptir. Habur Sınır Kapısı’nda bulunan Şırnak, Nuh Tufanı’ndan önce de yerleşimin olduğu düşünülen bir şehir olmakla birlikte Babil, Asur, Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehri Nuh olarak anılan bu medeniyetler şehrini ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler en ucuz uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden bulabilirler.

NASIL GİDİLİR?

Şerafettin Elçi Havalimanı
Şırnak’ın işlek havalimanı olan Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre ilçesine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Belediye Otobüsü
Şerafettin Elçi Havalimanı’na ulaşan yolcular iç hatlar terminalinin çıkında yer alan otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 300 TL ücret ödeyip 1 saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Şerafettin Elçi Havalimanı’dan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Cizre Ulu Cami
Kırmızı Medrese
Cudi Dağı
Bazebde Ören Yeri
Nuh Peygamber Türbesi
Kasrik Ören Yeri
Finik Ören Yeri ve Kalesi
Küpeli Dağı
Abdaliye Medresesi

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Şırnak’ta karasal iklim görülmekle birlikte kışları soğuk ve çetin geçmektedir, yazları ise tam aksine kurak geçer. Şırnak’ı ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak için en uygun zaman dilimi bahar aylarıdır. Erkenden satın alabileceğiniz Şırnak ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden bulabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Doğu Anadolu mutfağının özelliklerini taşıyan Şırnak mutfağı, kendine has yöresel yemekler barındırmakla birlikte genellikle et ağırlıklıdır. Bunun en büyük nedeni halkın geçimini hayvancılıktan sağlamasıdır. Etin kesilme şeklinden bekletilme süresine kadar özenle hazırlanan bu süreç sonucunda Hekehaşandi, Kipe ve Şımşipe gibi farklı lezzetler ortaya çıkmıştır. Et yemeklerinin yanı sıra Fıreydin, Suryaz, Perde Pilavı, Serbidev ve Kutlık gibi lezzetlerde seyahat esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasındadır. Bu en fes lezzetlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler en uygun uçak bileti için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.