Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Reykjavik Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
29.May.2023.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Reykjavik Ucuz Uçak Bileti

Reykjavik ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yeniden Reykjavik’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Reykjavik’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Reykjavik’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Reykjavik ziyaretlerinden önce Reykjavik ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Reykjavik ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IS) 024
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İzlandaca
 
Telefon Kodu
354
 
Toplu Taşıma
89.76 TRY
 
Yemek Fiyatları
263.29 TRY

REYKJAVIK HAKKINDA

Reykjavik, İzlanda’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olmasıyla birlikte aynı zamanda kutup bölgesine de en yakın olan başkenttir. Reykjavik ülkenin güneybatısında Faxaflöi Körfezi kıyılarına yakın bir liman kentidir. Oldukça popüler olan şehirde, İzlanda nüfusunun yarısı burada yaşamaktadır. İlk yerleşimin 874 yılında gerçekleştirildiği bu şehir kültürel, ekonomik ve idari anlamda oldukça önemli bir konumdadır. 19. yüzyıla kadar herhangi bir imarın olmadığı şehirde 1786’da ticari merkez olarak yeninden düzenlenmiş ve bu düzenlemeden sonra hızla gelişmeye başlamıştır. Şehrin gelişimine o kadar önem verilmiştir ki günümüzde şehir dünyanın en güvenli ve yaşanabilir yerleşim alanlarından biri olarak bilinmektedir. Reykjavik, dünyanın en temiz, çevreci ve korumacı özelliklerinin yanı sıra balıkçılık alanında da dünyada bir merkez haline gelmiştir. Şehirde bulunan en yüksek dağ Esja Dağı’nın boyu 914 metredir. Şehirde evlerin dörtte üçünden fazlası jeotermal enerji ile geri kalanı kısmen jeotermal veya tamamen su gücü ile ısıtılır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Reykjavik Keflavik Havalimanı
Keflavik’in 3 km batısında yer alan Reykjavik Keflavik Havalimanı, başkent Reykjavik’in ise 50 km güneybatısında yer almaktadır. Havalimanı, Avrupa ve Kuzey Avrupa arasındaki transatlantik uçuşlarda önemli bir konumda yer almakla birlikte bünyesinde iki adet pist bulundurmaktadır.

Otobüs
Keflavik Havalimanı’na ulaşan yolcular Reykjavik şehir merkezine otobüs veya shuttle ile ulaşabilir.

Taksi
Reykjavik Keflavik Havalimanı’nda inen yolcular terminal çıkışında yer alan taksi duraklarına ulaşıp şehir merkezine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Reykjavik Keflavik Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Hallgrimskirkja
Harpa Konser Salonu ve Konferans Merkezi
Perlan
Sun Voyager
Laugevegur
İzlanda Ulusal Müzesi
Tjörnin Gölü
Videy
Yerleşim Sergisi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?


İzlanda ile aynı iklim yapısına sahip olan şehirde, kutup altı okyanus iklimi görülmektedir. Kış mevsimi oldukça soğuk geçen Reykjavik, bazı zamanlarda -15 derecenin altını görmektedir. Kış mevsiminde soğuk havaya aldırış etmeyen ziyaretçiler, şehrin beyazlar altındaki büyüleyici bir görüntüsünün tadını çıkarabilirler. Yaz mevsimi ılık geçen bu şehirde, düşük nem ile ziyaretçilerin şehri daha rahat gezebilmeleri mümkündür. Size ne uygun zaman dlimini belirledikten sonra Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Reykjavik uçak biletini satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bir ada ülkesinin başkenti olan Reykjavik’te, İzlanda mutfağının temelini oluşturan balık ürünlerine rastlamanız mümkündür. Balık çeşitlerini değişik pişirme yöntemleri ile hazırlayan bu mutfak sarımsak, soğan ve tuzla süslemeler yapmaktadır. Istakoz, Dill, Kuzu Eti, Morina Balığı, Randalin, Sægreifinn ve Skyr gibi lezzetler gezi esnasında tadılmadan geçilmemesi gereken tatlar arasındadır. En ucuz Reykjavik uçak biletinizi Ucurucur.com üzerinden satın alabilir siz de bu lezzetleri kendi topraklarında tadabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.