Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Pekin Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Ağu.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Pekin Ucuz Uçak Bileti

Pekin ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Pekin’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Pekin’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Pekin’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Pekin’e ziyaretlerinden önce Pekin ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Pekin uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(CN) 720
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Çince
 
Telefon Kodu
86

PEKİN HAKKINDA

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti ve Şanghay’dan sonra ülkenin 2. büyük metropol şehirlerinden birisidir. Türkçe yazılmış olan kaynaklarda şehrin ismi Beijing olarak geçmiştir. Dünyanın en kalabalık 3. şehri olarak da ün salan şehrin ismi Doğu Asya’da “Kuzey Başkenti” olarak bilinmektedir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kayıtlara geçen Pekin’in tarihi 250.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Yaşayan ilk kalıntılarına bu tarihte ulaşılan şehre ilk devletlerin kurulması ise M.Ö. 11. yüzyıla dayanmaktadır. İlk devlet olarak bilinen Ji Devleti’nin kalıntıları bulunmuş ve şehrin bu devlete başkentlik yaptığı anlaşılmıştır. Yüzyıllar içerisinde Çin devletleri dahil çok sayıda devletin istilasına uğramış olan Pekin, en sert istilasını Moğolların lideri Cengiz Han döneminde yaşamıştır. Moğollardan sonra yeniden Çinlilerin hakimiyeti altına giren şehir aldığı hasar sonrası toparlamış ve çok sayıda tarihi ve mimari eser bırakmıştır. Ekonomi, siyaset, ticaret, kültür ve sanat alanında oldukça gelişmiş olan şehir dünya merkezi olarak baz alınmaktadır. Şehrin içerisinde çok sayıda kültür merkezi, park, botanik bahçe bulunmaktadır. 2008 yılında Yaz Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan Pekin, yıl boyunca çok sayıda etkinlik ve festival düzenlemektedir. Siz de bu etkinlik ve festivalin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun Pekin uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı
Çin’in en işlek havalimanlarının başında gelen Pekin Başkent Uluslararsı Havalimanı, 2008 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Havaalanının yapılma amacı ise 29. Olimpiyat Oyunları’nın Pekin’de gerçekleşmesi nedeniyle talebin oluşmasıdır. Olimpiyatlardan hemen önce biten havalimanı şehir merkezine 32 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çok sayıda toplu taşıma aracı bulmak mümkündür.

Otobüs
Pekin Başkent Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular termina binaları önünden kalkan 2 ve 3 numaralı otobüsler ile şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Binmeden önce duraklardan gittikleri rotaları kontrol etmeyi unutmayınız.

Tren
Havalimanına ulaşan yolcular Terminal 2 ve 3’den geçen ekspres trenlere binip şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezine 10 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayan bu trenler Dongzhimen ve Sanyuanqiao duraklarına da uğramaktadır.

Metro
Havalimanından şehir merkezine trafiksiz bir yolda gitmeyi tercih eden yolcular havalimanı terminal binasında bulunan metro ile şehir merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezine ve daha birçok farklı noktaya gitmek isteyen yolcular metro hatları arasında aktarma yapmak zorunda kalabilirler.

Taksi
Pekin Başkent Havalimanı’ndan şehir merkezine daha hızlı ve kolay ulaşım sağlamak isteyen yolcular terminal çıkışında bulunan taksi duraklarından kalkan taksiler ile 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşımını gerçekleştirebilirler.

Araç Kiralama
Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Cennet Tapınağı
Çin Seddi
Yasak Şehir
Tiananmen Meydanı
Yazlık Saray
Ming Mezarlığı
Lama Tapınağı
Wangfujing Caddesi
Davul Kulesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğu Pekin’in kuzeyinden Sibirya hava dalgaları, Moğolistan’dan çöl ve güney kesimden ise muson etkileri görülmekedir. Kışın çok soğuk ve sert olan şehir yazın yüksek derecede yağış almaktadır. En sert geçen ay Ocak iken bahar ayları Pekin’in tadını çıkarmak için uygun hava şartlarına sahiptir. Bu nedenle Ucuzucur.com dan en ucuz Pekin uçak biletini bahar ayına göre alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Çin mutfağının diğer dünya ülkelerine göre daha renkli ve farklı olduğunu söylemek mümkündür. Şekli, kokusu ve tadıyla da farkını ortaya koyan bu mutfağın temelini pirinç oluşturmaktadır. Pirincin yanı sıra kırmızı et, balık, tavuk ve yumurta da oldukça önem verilen gıdalar arasındadır. Pekin Ördeği, Dimsum, Zongzi, Uygur Çorbası, Köpek Balığı İşkembesi, Çin Tatlısı ve Çin Çayı Pekin geziniz esnasında tatmanız gereken farklı lezzetler arasında yer almaktadır. Siz de bu enfes tatların sırrını çözmek istiyorsanız gizem dolu şehre en ucuz uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.