Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Ouagadougou Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.Kas.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Ouagadougou Ucuz Uçak Bileti

Ouagadougou ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Ouagadougou’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Ouagadougou’n eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Ouagadougou’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Ouagadougou’ya ziyaretlerinden önce Ouagadougou ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Ouagadougou uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(BF) 236
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Fransızca
 
Telefon Kodu
226

OUAGADOUGOU HAKKINDA

Burkina Faso ülkesinin başkenti olan Ouagadougou aynı zamanda ülkenin de en büyük şehirlerinden birisidir. Ülkenin kültürel, eğitim, ekonomik ve siyasi anlamda merkezi olan şehir, ekonomisini yiyecek ve teksil ürünleri ile karşılamaktadır. İsminin geçmişi 15. yüzyıla dayanan Ouagadougou’da geçmiş yıllarda Ninsi ismindeki kabileler yaşamaktaydı. Şehrin isminin anlamı ise Ninsilerin dilinde “insanların şeref ve saygı sahibi oldukları yer” anlamına gelmektedir. Afrika’nın en zengin ülkelerinden bir sayılan Burkina Faso başkenti ile son zamanlarda adından sıkça söz ettirmektedir. Bunun nedeni seyahat için farklı bir destinasyon arayan macera sever ziyaretçilerin egzotik bir doğası olan bu şehri ilgi çekici bulmasıdır. Düşünce anlayışı ve yaşam felsefeleri farklı bir yapıya sahip olan bu şehirdeki yerli halk, birbirinden farklı maskeleri ve renkli eşyaları ile oldukça dikkat çekmektedir. Yıl içerisinde düzenlenen festivalleri ve etkinlikleri de kaçırılmayacak bir deneyim sunan şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ouagadougou Havalimanı
Burkina Faso’nun başkenti olan Ouagadougou’da hizmet veren Ouagadougou Havalimanı, 1960’lı yıllarda inşa edilmiş ve şehir merkezine 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu havalimanının bulunduğu bölgede hava kirliliğine neden olduğu ortaya çıkmış ve hükümet yeni havalimanı için plan yapmaya başlamıştır.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Ouagadougou Katedrali
Burkina Faso Ulusal Müzesi
Ulusal Kahramanlar Anıtı
Faso Park
Bangr Weogo Parkı
Ouagadougou Ulusal Müzik Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Yarı kurak iklimin hakim olduğu şehirde, en çok yağış Mayıs ve Ekim aylarında görülmektedir. Yıl boyunca ortalama sıcaklığın 28 derece olduğu Ouagadougou’da en soğuk dönem ise Aralık ve Ocak ayıdır. Bu nedenle şehri doyasıya gezmek için en uygun dönem bahar aylarıdır. Siz de bu esrarengiz şehri keşfetmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Tipik Batı Afrika mutfağının bizi karşıladığı bu şehirde, yemeklerin temelini sorgum, darı, pirinç, mısır ve patates oluşturmaktadır. Balık ve tavuk etinin de çok tüketildiği bu mutfakta her damak zevkine uygun yiyecek ve içecek bulmak mümkündür. Benga, Rizsauce ve RizGras gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz Ouagadougou şehrine en ucuz uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.