Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Moskova Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Moskova Ucuz Uçak Bileti

Moskova ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Moskova’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Moskova’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Moskova’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Moskova ziyaretlerinden önce Moskova ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Moskova uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(RU)075
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Rusça
 
Telefon Kodu
7
 
Toplu Taşıma
19 TRY
 
Yemek Fiyatları
121 TRY

MOSKOVA HAKKINDA

Rusya’nın başkenti olmasını yanı sıra nüfus açısından da en büyük şehri olan Moskova, Doğu Avrupa’nın en önemli politik, ekonomik ve kültürel bir merkezi olan bir şehirdir. Geniş toprakları ile Avrupa’da ye kaplayan şehir, İstanbul’dan sonra Avrupa’daki en büyük şehir olma özelliğine sahiptir. Tarihi 1300’lü yıllara dayanan şehir beylik olarak varlığını sürdürmüş ve günümüze kadar gelmiştir. 1480’lerde başkentlik yapmaya başlamış olan ve 860 yaşında başkentlik yapan en eski şehirlerden biri olmuştur. Şehrin ismi ilk olarak 1147 yılında resmi bir kayıtta geçmiştir. Yüzyıllar boyunca Rusların kontrolü altında kalan şehir, Moğol istilası sırasında büyük bir darbe almış olup 15.yüzyılda ise Birleşik Rus Devleti’nin kurulduğu dönem siyasi bir merkez haline gelmiştir. Dünyanın sayılı büyük kentlerinden biri olan Moskova, “Global Şehir” olarak kabul edilmektedir. Moskova Nehri’nin üzerine kurulan şehir turizm alanında en hızlı büyüyen kentlerden biri olmakla birlikte yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Üçüncü Roma, Beyaz Taşlı, İlk Taç ve Kahraman Şehir gibi çok sayıda unvana sahip olan Moskova, çok sayıda doğal güzellik ve tarihi binaya sahiptir. Forbes’in 2013 yılında yaptığı araştırmaya göre dünyanın en pahalı şehri olan Moskova, eğitim konusunda da oldukça gelişmiş durumdadır. Dünyanın en iyi metro ağına sahip olmasıyla birlikte müze, tiyatro ve sanat galerisi gibi kültür sanat mekanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Siz de dünyanın enlerini bünyesinde barındıran bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Bykovo Havalimanı
Şehir merkezinin 35 km güneydoğunda yer alan Bykovo Havalimanı, Moskova’nın işlek havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine çok sayıda toplu taşıma aracı hizmet vermektedir.

Tren
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından şehir merkezine 24 saat hizmet veren trenler ile ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından hareket eden otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz

Metro
Bykovo Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan metro istasyonundan metroya binerek şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Bykovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Bykovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Domodedovo Havalimanı
Rusya’nın en işlek havalimanlarından biri olan Domodedovo Havalimanı, Moskova Oblastı’nın Domodedovo şehrinde bulunmaktadır. Şehre ulaşım için çok sayıda ulaşım hizmeti sağlayan havalimanından kısa ve kolay yollar ile merkeze varabilirsiniz.

Tren
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından şehir merkezine ulaşmak için havalimanından hareket eden hızlı trenleri kullanabilirler. Şehir merkezi durağına hızlı tren ile gidiş yaklaşık 40 dakika sürerken, normal trenler ile yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Havalimanından şehir merkezine otobüs ile ulaşmak isteyen yolcular için iki farklı otobüs seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan ilk seçenek olarak 15 dakika aralıklar ile kalkan Express otobüsler iken diğer seçenek olan Ryazan otobüsler, dörtte bir hareket eden otobüslerdir. Size en uygun otobüsü seçip şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi
Domodedovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Domodedovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Vnukovo Havalimanı
Moskova Oblastı’nda bulunan ve Rusya’nın işlek havalimanlarından biri olan Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine çok sayıda toplu taşıma seçeneği mevcut olmakla birlikte araç kiralayıp aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs
Vnukovo Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular terminallerden 130 metre uzaklıkta bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine hareket eden otobüsleri kullanabilirler.

Tren
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular havalimanından şehir merkezine ulaşmak için havalimanından hareket eden hızlı trenleri kullanabilirler. Şehir merkezi durağına hızlı tren ile gidiş yaklaşık 35 dakika sürerken, normal trenler ile yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Minibüs
Havalimanından şehir merkezine sefer düzenleyen minibüsler ile 20 dakika içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. 10’ar dakika ara ile kalkan minibüsler sabah 7, akşam 10 arası hizmet vermektedir.

Taksi
Vnukovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Vnukovo Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Kızıl Meydan
Kremlin Sarayı
Aziz Vasil Katedrali
Bolşoy Tiyatrosu
Gorky Park
Lenin’in Mozolesi
Arbat Caddesi
Kozmonotluk Anıt Müzesi
Puşkin Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ilıman karasal iklimin hâkim olduğu Moskova’da kış ayları uzun ve soğuk geçerken yaz aylarında ise günler uzun ve ılık geçmektedir. Kasım- Mart arası kendini gösteren soğuk hava bahar ayları ile birlikte kırılmaktadır. Seyahatinizi Moskova’da düzenlenen çeşitli festivale denk getirmek istiyorsanız Haziran’da Gastronomi Festivali, Wild Mint Folk Festivali ve Temmuz’da Nashestive Rock Festivali gerçekleşmektedir. Yaz aylarında cıvıl cıvıl olan Moskova’yı ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Deniz ürünlerinin hâkim olduğu Rus mutfağında, balık ve balık ile yapılan yemekler ülkenin kendi kültürünü oluşturmaktadır. Moskova mutfağında gördüğümüz bu lezzetlerin yanı sıra Sırniki, Blini, Oladi ve Proshki gibi hamurlu tatlar da oldukça sık tüketilmektedir. Medovik Pasta, Ballı Rus Pastası ve Tavuk Kievski gibi lezzetler de Moskova seyahati esnasında tadılması gerekene tatlardır. Siz de bu yemeklerin tadına bakmak için en uygun Moskova uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.