Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Malatya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.May.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Malatya Ucuz Uçak Bileti

Malatya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Malatya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Malatya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Malatya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Malatya ziyaretlerinden önce Malatya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Malatya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
422
 
Toplu Taşıma
9 TRY
 
Yemek Fiyatları
42 TRY

MALATYA HAKKINDA

Kayısı diyarı olarak bilinen Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi’nin ve Fırat Nehri’nin en önemli noktasında yer almaktadır. Anadolu’nun en değerli köşelerinden biri olan Malatya, zengin tarihi, lezzetli yöresel mutfağı ve şehir yaşamı ile ziyaretçilerine şahane bir keşif imkanı sağlamaktadır.  Yüzyıllar boyu süregelen medeniyetlerin izlerini taşıyan Malatya, her yıl hem ticaret hem de turizm açısından yüzlerce ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Neolitik Dönem’den Bizans Dönemi’ne kadar oluşan tarihin izlerine yapılan kazılar ile rastlanan Malatya’da belli dönemlere ait kalıntılar da bulunmuştur. İlk yerleşimin Hitit döneminde gerçekleştiği Malatya ve bölgesine, Asurlular, Urartular, Medleri, Persler, Selçuklularve Osmanlılar da yerleşim göstermişlerdir. Tarihi izlere rastlanılan bu şehirde, çok sayıda höyük bulunmuştur. Şehrin ismi Hitit dilinde bal olarak geçen “melid” kelimesinden üretildiği ve günümüz halini zaman içerisinde aldığı düşünülmektedir. Bulunduğu bölgede kendine has önemli bir bölge olan Malatya’da, yapılan kazılar sonucu çok sayıda tarihe eser rastlanmış ve bu eserler koruma altına alınıp günümüze kadar gelmiştir. Sadece ekonomi alanında adından söz ettirmeyen kentte, kültür ve sanat etkinlikleri de her yıl düzenli olarak gerçekleşmektedir. İsmet İnönü ve Turgut Özal gibi ziyaretçileri topraklarında yetiştiren şehirde İnönü ve Turgut Özal Üniversiteleri bulunmaktadır. Üniversiteler sayesinde genç nüfusunda da artış gösterilen şehir gün geçtikçe daha çok gelişmektedir. Siz de bu eşsiz değerlere sahip olan şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Malatya Erhaç Havalimanı
Malatya’nın işlek havalimanı olan Malatya Erhaç Havalimanı, Akçadağ ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 34 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaş
Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular Havaş otobüslerini kullanabilirler. Havaş otobüsleri Malatya’nın merkezi duraklarına uğrayarak şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 45 dakika içerisinde ulaşabilirler.

Taksi
Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 90-100 TL ücret ödeyip 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Malatya Erhaç Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Arslantepe Höyüğü
Melik Sunullah Camii
Levent Vadisi
Yusuf Ziya Paşa Camii
Kara Kaya Baraj Gölü
Günpınar Şelalesi
Yusuf Paşa Bedesteni
Tohma Kanyonu
Battalgazi Ulu Camii

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal ve Akdeniz iklimi özelliklerini içinde barındıran Malatya’nın yıllık ortalama sıcaklığı 5 ile 10 derece arasındadır. Malatya’ya yapılacak olan tatil gezilerinde genellikle bahar ve yaz ayları tercih edilmelidir. Kışın soğuk ve sert geçtiği şehri bu havada keşfetmek mümkün olmayacaktır. Fakat Malatya Uluslararası Film Festivali’ne katılmak isteyen ziyaretçiler bu kültür merkezi olan şehri ziyaret etmek için Kasım ayını tercih edebilirler. Siz de en erkenden en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Konumu sayesindee zengin bir mutfağa sahip olan Malatya, yöresel birçok yemeği bünyesinde barındırmaktadır. İçli köfteleri ve Keloğlan Köftesi ile adından söz ettiren bu mutfakta, Kağıt kebabı, İncik Kebabı, Kaburga Dolması, Geleli Kebap ve Domates Kebabı da tercih edilen etli yemeklerdendir. Kayısısı ile dillerden düşmeyen Malatya’da, Kayısı Tatlısı ve Taş Kadayıfı da denenmesi gereken tatlılardandır. Damaklardan yıllar boyunca silinmeyecek bu enfes tatları deneyimlemek için en ucuz uçak biletiniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.