Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kuveyt Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.May.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Kuveyt Ucuz Uçak Bileti

Kuveyt ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kuveyt’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kuveyt’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kuveyt’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kuveyt ziyaretlerinden önce Kuveyt ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kuveyt uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(KW)636
 
Priz Tipi / Voltaj
240 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
965

KUVEYT HAKKINDA

Orta Doğu’nun ekonomi alanında en önemli ülkelerinden biri olan Kuveyt’in aynı ismi taşıyan Kuveyt şehri, ülkenin siyasi, ekonomik ve kültür alanlarında merkezidir. Küresel bir şehir olan Kuveyt, yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış fakat günümüzdeki şehir olma temelini ise 1613’te atmıştır. 1716’da İran’dan bu bölgeye göçen Utub kabilesi küçük bir balıkçı kasabası olan bu bölgeyi zaman içerisinde geliştirmiştir. 18. yy gelindiğinde ise Hindistan, Maksat, Bağdat ve Arabistan arasında önemli bir ticari merkez haline gelmiştir. 19. yüzyılında ise Osmanlıların kontrolü altına girmiş ve ilerleyen yıllarda bağımsızlığını kazanmıştır. 1930’lu yıllara gelindiğinde ise topraklarında petrole denk gelinmiş ve dönüm noktası olarak tarihe geçmiştir. Verimlik toprakları nedeniyle yıllarca başka ülkeler tarafından istilaya uğrayan şehir, savaşların ardından yeniden bağımsızlığını kazanmış ve günümüz şeklini almıştır. İslami kuralların yaygın olduğu bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Kuveyt Uluslararası Havalimanı
Şehir merkezinin 15 km uzağında yer alan Kuveyt Uluslararası Havalimanı, 1927 yılında yapımına başlanmıştır. İlerleyen yıllarda gelişimini sürdüren havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sunulmaktadır.

Otobüs
Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine ulaşım sağlamak için havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 13, 21, 99 ve 501 hat seferli otobüsler ile 30 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.

Taksi
Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Büyük Cami
Kuveyt Kuleleri
Kuveyt Ulusal Müzesi
Seif Sarayı
Al Hamra Kulesi
Kurtuluş Kulesi
Bayan Sarayı
Kuveyt Bilim ve Doğal Tarih Müzesi
Kobar Adası
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal çöl ikliminin hakim olduğu Kuveyt’te yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılıman geçmektedir. Kışın hava sıcaklığı ortalama 20 derece iken yaz aylarına gelindiğinde sıcaklık 30 dereceyi bulmaktadır. Bu nedenle Kuveyt’i ziyaret etmek için en ideal dönem kış ayları olmakla birlikte bu dönemde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Siz en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir, şehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

İran, Arap, Akdeniz ve Hint mutfağının karışımından ortaya çıkan Kuveyt mutfağı, gurmeler için en ideal mutfaklardan biridir. Marag, Kuwaiti Biryani, Harees, Dakos, Murabyan, Gers Ogaily ve Luqaimat gibi eşsiz lezzetleri sofralara sunan bu mutfağın tadına bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilir ve hayatınızda yeni şeyler deneyimleyebilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.