Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Kahramanmaraş Ucuz Uçak Bileti

Kahramanmaraş ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kahramanmaraş’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kahramanmaraş’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kahramanmaraş’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kahramanmaraş ziyaretlerinden önce Kahramanmaraş ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kahramanmaraş uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
344
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
25 TRY

KAHRAMANMARAŞ HAKKINDA

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş, konumu itibari ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yüzyıllar boyunca Asur, Med, Pers, Makedonya, Roma Bizans ve Osmanlı gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan bu şehirde yapılan araştırmalara göre ilk yerleşim Paleolitik dönemde gerçekleştiği düşünülmektedir. Her medeniyet tarafından farklı sözcüklerle anılan şehir, uzun süre Hristiyanların ve daha sonra Arapların eline geçmiştir. 11. yüzyıl itibari ile Türklerin kesin hakimiyeti Anadolu’ya yerleşmeleri ile gerçekleşmiştir. Süreç içerisinde çok sayıda istilaya ve saldırıya uğrayan şehir, kültürel yapısını ve eserlerini korumayı başarmıştır. Sivas, Adıyaman, Gaziantep ve Adana’ya komşu olan şehir, Milli Mücadele yıllarında Fransızlar tarafından uğradıkları işgale karşılık vermek içinn var gücüyle örgütlenmiş ve istilaya sessiz kalmayıp ilk kurşun Sütçü İmam tarafından sıkılmıştır. Bu mücadelenin ardından eski halk dili arasında Maraş olarak bilinen kent, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra İstiklal Madalyası ile ödüllendirilince ismi Kahramanmaraş olmuştur. Ahir Dağı’nın eteklerine kurulan şehir, dağcılık ile ilgilenen spor severler için çok uygun bir ortam oluşturmaktadır. Yüzyıllar boyunca farklı dinlere ev sahipliği yapması nedeniyle tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile birlikte keşfedilmek için yola çıkılması gereken ender şehirlerimizden biridir. Siz de bu şehri keşfetmek için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve size en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Kahramanmaraş Havalimanı
Kahramanmaraş’ın işlek havalimanı olan Kahramanmaraş Havalimanı, Merkez’de yer almaktadır. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Otobüs
Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine giden H30 , H44, H8 numaralı otobüsler ile yaklaşık 20 dakika gibi bir süre ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Havaş
Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet veren Havaş servisleri ile 15 dakika içerisinde rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi
Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine daha hızlı ve konforlu ulaşmak isteyen yolcular, ortalama 35-40 TL bir ücretle 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler. 

Araç Kiralama
Kahramanmaraş Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 
 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Döngel Şelaleleri
Kahramanmaraş Kalesi
Eshab-ı Keyf Mağarası
Mercimek Tepe
Başkonuş Yaylası
Kapalı Çarşı & Bakırcılar Çarşısı
Ulu Camii
Seyirtepe
Yeşil Göl
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz Bölgesi’nin en doğusunda bulunduğu için yaz ayları bunaltıcı derecede sıcak değildir. Kış ayları oldukça soğuk ve sert geçen şehirde, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Kış aylarında kayak yapmak isteyen spor severler için en uygun dönem kış ayları olurken yaz ayları doğal güzelliklerin tadını çıkarmak uygun bir dönemdir. Siz de yılın her döneminde bu şehri Ucuzucur.com üzerinden alabileceğiniz en uygun uçak biletleri ile ziyaret edebilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Kahramanmaraş denince akla ilk gelen lezzet elbette Maraş dondurmasıdır. Yerli ve yabancı turistlerin tadına doyamadığı daha pek çok lezzetlerden bazıları ise Maraş Tarhana Çorbası, Acem Pilavı, Maraş Paçası, Maraş Yoğurtlu Kebap, Çöş Börek, Maraş Mantısı, Ravanda Şerbeti, Ekşili Dövme Çorbası’dır. Bu eşsiz lezzetlerin tadına çıktığı topraklardan bakmak isteyen ziyaretçiler en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden bulabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.