Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Buenos Aires Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Buenos Aires Ucuz Uçak Bileti

Buenos Aires ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Buenos Aires’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Buenos Aires’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Buenos Aires’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Buenos Aires ziyaretlerinden önce Buenos Aires ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Buenos Aires uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(AR) 528
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
İspanyolca
 
Telefon Kodu
54

BUENOS AIRES HAKKINDA

Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires aynı zamanda Güney Amerika’nın en büyük 2. şehridir. “Capital Federal” olarak anılan şehrin ismi İspanyolca’da “Güzel Havalar” anlamına gelmektedir. En eski yerleşim yerlerinden biri olan Buenos Aires, İspanya Kraliçesi tarafından görevlendirilen denizci Juan Diaz de Solis’in 1516 yılında keşfetmesi ile ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu bölgeye gelen ilk Avrupalı olan Juan Diaz de Solis’in ardından diğer kaşifler de buraya gelmeye devam ederler. Birçok devlet tarafından ele geçirilmeye çalışılan bu bölge için halk, işgaller karşısında her defasında karşı atağa geçmiş ve bağımsızlık mücadelesi vermişlertir. Uzun bir süre İspanya hakimiyeti altında kalan şehirde İspanyolca dili konuşulmaktadır. I. ve II. Dünya Savaşlarından sonra çok sayıda göçmen almaya başlayan şehre insanların gelme nedeni ise huzurlu ve sakin bir şehirde hayatlarını sürdürme isteğidir. Bu nedenle 16. yy’dan itibaren çok sayıda Musevi, Alman, İngiliz, Rus ve Orta Doğulu şehrin nüfusunu kaplamaktadır. Çok fazla kimlik karmaşasının yaşandığı şehirde sosyal sınıf farkı da kendini göstermeye başlamıştır. Renkli ve canlı bir kimliğe sahip olan bu şehirde yıl boyunca çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektir. Tutkunun ve hazzın temsili tangonun anavatanı olan Buenos Aires’te her yıl Tango Festivali düzenlenmektedir. Kültür ve sanat alanında da çok ilerleme kat eden bu şehirde tiyatro, opera ve çok sayıda müze binası bulunmaktadır. Eğlencenin, kültürün ve sanatın doğup büyüdüğü bu şehri siz de keşfetmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı
Buenos Aires’in uluslararası havalimanı olan Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 22 km uzaklıkta yer almaktadır. 2007’de “Bölgedeki En İyi Havalimanı” seçilen Ministro Pistarini Havalimanı, yıl içerisinde yerli ve yabancı çok sayıda turist ağırlamaktadır. Aynı zamanda Arjantin’inin en büyük havalimanı olma özelliğinin yanı sıra şehir merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamaktadır.

Havalimanı Servisleri
Havalimanından kalkan shuttle araçlar ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 45 dakika içerisinde istediğiniz noktaya ulaşan bu araçları terminal çıkışında bulabilirsiniz.

Otobüs
Havalimanına ulaşan yolcular şehir merkezine gitmek için terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan halk otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. 394 – 502 – 51 ve 8 numaralı otobüsler ile şehir merkezinin pek çok noktasına yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı terminalinden kalkan taksileri kullanabilirler.  

Araç Kiralama
Ministro Pistarini Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

J. Newbery Havalimanı
Buenos Aires şehrinin 2 km uzağında bulunan J. Newbery Havalimanı, Caba bölgesinde yer almaktadır. Başta sadece yurt içi uçuşlar gerçekleştiren havalimanı gelişme göstererek yurt dışı uçuşları da gerçekleştirmiştir.

Havalimanı Servisleri
J. Newbery Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında yer alan bu araçlara binerek 25 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine 30 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
J. Newbery Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanının çıkışında bulunan taksileri kullanabilirler. Taksilerin hepsi aynı ücretle çalışmakla birlikte şehir merkezine 20 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama
J. Newbery Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

9 Temmuz Bulvarı
Recoleta Mezarlığı
Mayıs Meydanı
San Telmo
La Boca
Başkanlık Binası
Güzel Sanatlar Müzesi
Kristof Kolomb Opera Binası
Madero Limanı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Güney yarım kürede bulunan Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te, Türkiye’de yaz yaşanırken şehirde kış mevsimi yaşanmaktadır. Arjantin’e gidecek olan yolcular ay farkını gözeterek kendilerine en uygun zaman diliminde Buenos Aires’in tadını çıkarabilirler. Yaz aylarında şehrin nüfusunda azalma görülür, bunun nedeni ise yerlilerin tatile çıkmasıdır. Sıcaklığın 30 dereceye kadar yükseldiği yaz ayları sıcak hava severler için uygun bir zaman dilimiyken sıcaklıktan haz etmeyen ziyaretçilerin Buenos Aires’i Nisan- Mayıs ve Haziran aylarında tercih etmeleri gerekmektedir. Bu farklı mevsimin etkisini yaşamak için siz de en ucuz uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Arjantin mutfağının temelini oluşturan sığır eti Buenos Aires lezzetleri arasında da karşımıza çıkmaktadır. Dana ve koyun etinin de önem verildiği bu mutfaka pişen Asado, The Bide de Lomo, Empanada ve Churrasquito gibi ana yemeklerin yanı sıra çok özel tatlısı Dulce de Leche de tadılması gereken lezzetler arasındadır. Geleneksel bir çay haline gelen Yerba Mate Çay’ı ise Buenos Aires seyahati esnasında tadılması gereken lezzetler arasındadır. Siz de bu özel tatların tadını yerine bakmak istiyorsanız en uygun Buenos Aires uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.