Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Berlin Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
24.Tem.2024.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Berlin Ucuz Uçak Bileti

Berlin ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Berlin’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Berlin’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Berlin’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Berlin ziyaretlerinden önce Berlin ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Berlin uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
DE (49)
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Almanca
 
Telefon Kodu
30
 
Toplu Taşıma
70 TRY
 
Yemek Fiyatları
155 TRY

BERLİN HAKKINDA

Almanya dendiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri olan Berlin, tarihi yapısı ve sahip olduğu kültürü ile geçmişten günümüze Avrupa’nın en önemli başkentlerinden biridir. Tarihin tozlu sayfalarında geçen pek çok olaya tanıklık etmesiyle bilinen Berlin, II. Dünya Savaşı’nın etkisiyle müttefik devletlerin kendi içerisinde anlaşmazlıklar yaşamasının neticesinde ikiye bölünmüş ve şehir doğu ve batı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Halkın doğudan batıya geçişinin engellenmesi için 1961 yılında “Utanç Duvarı” olarak da anılan Berlin Duvarı’nın inşasına başlanmıştır. Savaş sonrası Berlin Duvarı’nın 9 Kasım 1989 yılında yıkılması ile Almanya Federal Cumhuriyeti’nin başkenti Berlin olmuştur. Ülkenin Kuzeydoğu Bölgesi’nde bulunan şehrin nüfusu 3.7 milyon civarında olmakla birlikte 400.000 civarı Türk vatandaşı da bu bölgede ikamet etmektedir. Bu nedenle şehrin sokaklarında gezerken herhangi bir Türk’e rastlamanız mümkündür. Geçmişten günümüze tarihi kalıntılar taşıyan Berlin hem gezginlerin hem de tatil için gidenlerin gözde şehirlerden biri olmakla birlikte şimdilerde Berlin şehri sokakları, müzeleri, yeşillik alanları ve eğlence mekânları ile yıl içinde sayısız şekilde turist ağırlamaktadır. Siz de hem tarihi hem de doğal olarak birçok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe sahip bu şehrin havasını solumak istiyorsanız Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Berlin uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Berlin Schönefeld Havalimanı
Berlin Schönefeld Havalimanı, Berlin şehrinin Güneydoğu bölgesinde yer alan Schönefeld kasabasında bulunan havalimanıdır. Diğer havalimanlarına göre şehre daha uzak ve daha küçüktür bu nedenle Schönefeld Havalimanı şehirlerarası bir aktarma merkezi olarak hizmet vermektedir.

Otobüs
Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, “Terminal A” kapısından çıktıklarında bulabilecekleri 5 ayrı otobüs hattı ile şehrin bazı bölgelerine ulaşım sağlayabilirler. 30 dakikada bir hizmet veren bu araçlar: 163 – 171 – X7 – N7 – N60
Bu hat numaralı otobüslerden N7 ve N60, gece otobüsü olarak hizmet vermekte olup, haftaiçi 00.30-04.00 arası hizmet verirken, N7 Spandua durağına, N60 ise S Adlershof durağına kadar ulaşım sağlamaktadır. 
163 numaralı hattın son durağı S Kaulsdorf, 171 numaralı son durağı U Hermannplatz, X7 numaralı hattın son durağı ise Schönefeld-U Rudow olmakla birlikte şehir merkezine ulaşım bu araçlarla mümkün değildir. Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular bu otobüsleri kullanıp son duraklarında yer alan U Bahn metroyu veya S Bahn trenlerini kullanarak kolayca şehir merkezine ulaşabilirler.

Tren (S-Bahn)
Berlin’de ulaşımınızı kolaylıkla ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bir diğer seçenek S-Bahn trenleridir. İstasyon havalimanından yaklaşık 7 dakikalık mesafededir. 10 dakikada bir sefer olmasıyla birlikte yolculuk süresi ortalama 40 dakikadır. İstasyonda S9 ve S45 olmak üzere iki hat mevcuttur. S9 Berlin şehir merkezine hareket ederken, S45 ise Güney kısımlara doğru hareket etmektedir.

Bölgesel Trenler
Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan şehir merkezine uzanan Airport Express hatları mevcut olup istasyona ulaşmak için 400 metrelik yürüyüş yolunu kullanabilirsiniz. Havalimanından ulaşım sağlamanız için 3 hat bulunmaktadır. Bu hatlar; RE 7, RB 14 ve RB 22 hatlarıdır. Bu hatlardan RB 14 ve Rb 22 ile şehir merkezine aktarma yapmadan direkt ulaşabilirsiniz.

Taksi
Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular “Terminal A” çıkışında bulunan taksi duraklarını kullanabilirler. Taksi ücretleri, gideceğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Havaalanından Hayvanat Bahçesi istasyonu için yaklaşık 45 Euro, Alexanderplatz istasyonu için ise yaklaşık 42 Euro ücret ödemeniz gerekmektedir.

Araç Kiralama
Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Tegel Havalimanı
Berlin Tegel Havalimanı, Berlin’de hizmet veren iki havalimanından biri olmakla birlikte şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. 2018’de toplam 22 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı Almanya’nın en işlek ve en önemli havalimanıdır.

Otobüs
Tegel Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, A ve B terminalinde bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine kolayca ulaşabilirler. Tegel Havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen iki otobüs hattı bulunmaktadır. 128 ve 109 numaralı hatlar ile yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmekle beraber 109 numaralı otobüs Berlin City West bölgesine yani şehrin batı bölgesine gitmektedir ve yaklaşık 10 dakikada bir sefer düzenlemektedir. 128 numaralı otobüs ise son durağı Osloer Strasse olan metro istasyonuna 10 dakikada bir sefer düzenlemektedir.

Ekspres Otobüsler
Tegel Havalimanı için en çok kullanılan ve tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi Ekspres otobüs ( Airport Express ) TXL JetExpressBus veya X9 JetExpressBus otobüsleridir. X9 seferli otobüs için son durak Hayvanat Bahçesi İstasyonu olmakla birlikte 10 dakikada bir sefer mevcuttur ve yaklaşık olarak varış süresi 20 dakikadır. İstasyondan ise metro ve tren aktarmaları mevcut olup şehre ulaşımda kolaylık sağlanmaktadır. TXL için son durak Alexanderplatz durağıdır. Sefer sıklığı her 6 dakikada bir olup yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Taksi
Tegel Havalimanı’ndan şehre ulaşımı daha kolay ve hızlı sağlamak isteyen yolcular için Terminal A’da 6 ve 9 numaralı kapılarda, Terminal C ve E çıkışlarında taksi durakları mevcuttur. Ücretler gideceğiniz bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte Hayvanat Bahçesi yönüne gitmek isterseniz ortalama 25 Euro, Alexanderplatz yönüne gitmek isterseniz yaklaşık olarak 30 Euro ödeyebilirsiniz.

Araç Kiralama
Tegel Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Alexanderplatz
Potsdamer Platz
Checkpoint Charlie
Müzeler Adası
Berliner Fernsehturm
Charlottenburg Sarayı
Brandenburger Tor
Reichstag
Berliner Dom
 
NE ZAMAN GİDİLMELİ?
 

Kuzey Avrupa şehirlerinden biri olan Berlin’de, karasal iklimin etkileri görülmektedir. Kış aylarının soğuk ve sert geçmesinden dolayı şehrin tarihi yapılarını ve doğal güzelliklerini görmek mümkün değildir. Yazları da sıcak ve serin geçen kentte, ara ara yağış görmek mümkündür. Bu nedenle şehrin tarihi sokaklarını ve doğal güzelliklerini görmek için en ideal dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu tarihi şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun dönemde en ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Almanya’nın kültürel ve resmi anlamda başkenti olan Berlin, içerisinde birçok kültürü barındırmasıyla da Avrupa’nın önemli kentlerinden biridir. Geniş bir yelpazeye sahip olan Berlin’de Türk, İtalyan, Hint, Vietnam ve Çin mutfağının lezzetli yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar mevcut olmakla birlikte Berlin’in kendisine has yöresel lezzetleri de yer almaktadır. Pretzels, Schnitzel, Kartoffelpuffer, Spatzle Maultaschen, Currywurst, Königsberger Klopse gibi birçok tat Berlin gezisi esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasındadır. Siz de bu lezzetlerin tadına kendi yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Berlin uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.