Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Baku Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Tem.2024.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Bakü Ucuz Uçak Bileti

Bakü ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Bakü’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Bakü’nün eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Bakü’yü ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Bakü ziyaretlerinden önce Bakü ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Bakü uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(AZ) 078
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Azerice
 
Telefon Kodu
994
 
Toplu Taşıma
4 TRY

BAKÜ HAKKINDA

Azerbaycan’ın başkenti ve aynı zamanda Kafkasların en büyük şehri olan Bakü, Hazar Denizi’nin batısında yer almaktadır. Sahip olduğu liman Hazar Denizi’nin en önemli limanlarından biridir. Bakü ve civarına yerleşim çok eskiye dayanmakla birlikte, tarihi M.Ö. 1. yüzyıla dayanmaktadır. Yapılan arkeolojik çalışmalara göre ele geçirilen kalıntılar, yerleşimin bu dönemde gerçekleştiğini kanıtlamıştır. Yıllar boyunca çok sayıda istilaya ve savaşa sahne olan bu toprakları Hazarlar da sık sık kontrol altına almaya çalışmışlardır. Dönemler içerisinde Şirvanşahlar, Akkoyunlular ve Karakoyunlular tarafından ele geçirilen şehir 1500’lü yılların sonunda Osmanlıların eline geçmiştir. Bulunduğu yer açısından önemli bir ticaret merkezi olan şehir, içinde bulundurduğu doğal güzellikler ile dünyanın dikkatini çekmiştir. Bir dönem İran yönetimi altına giren şehir 19. yüzyılda Rusya’nın yönetimi altına girmiştir. Tarihi boyunca çok çeşitli kültürlerle etkileşim içinde kalan şehrin ismi Farsça “Rüzgarların Şehri” anlamına gelmektedir. İsmini şehrin rüzgarlarından geldiği düşünülmektedir. Verimli topraklarından çıkan petrol Bakü- Tiflis- Ceylan boru hattını oluşturmaktadır. Bu petrol ağır Azerbaycan ekonomisine çok büyük katkı sağlamaktadır. Petrolün yanı sıra menkul kıymetler borsası ve liman ticareti ile de geçimini sağlamaktadır. Şehrin her bir köşesinde bulunan muhteşem mimari eserler nedeniyle “Kafkasların Paris’i” olarak adlandırılan bu şehirde 2000 yılında yaşanan büyük deprem neticesinde çoğu eser harap olmuştur. Bu deprem sonrası eserlerin tehlikede olduğu düşünülmüş ve 2003’te UNESCO tarafından “Tehlikede Olan Dünya Mirası” listesine alınmıştır. Tarihi eseri bol olan bu şehir aynı zamanda dünyada da kültür şehri olarak bilinmekte ve çok sayıda etkinlik ve festival faaliyet göstermektedir. 2011 yılında Eurovision şarkı yarışmasında 1. olduktan sonra başkent Bakü, 2012’de 57. Eurovision şarkı yarışmasına ev sahipliği yapmıştır. Kültür başkenti olan bu şehri siz de deneyimlemek istiyorsanız en ucuz Bakü uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Hayder Aliyev Uluslararası Havalimanı
Bakü’nün 20 km doğusunda yer alan Hayder Aliyev Uluslararası Havalimanı, Azerbaycan’ın ve Kafkasya’nın en büyük ve işlek havalimanlarından biridir. 2004 yılında havalimanının ismi değişmiş ve eski Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı olan Haydar Aliyev’in ismi verilmiştir. Yıl içerisinde 5 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havalimanından şehir merkezine çok sayıda toplu taşıma aracı imkanı sağlanmaktadır.

Otobüs
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular, Kuzey ve Güney terminallerden kalkan 116 numaralı otobüsler ile Vurğun Park’a 50 dakika içinde ulaşım sağlayabilirler. Tarihi şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular ise 120 ve 124 numaralı otobüsleri kullanarak 25 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Metro
Havalimanından şehir merkezine direkt metro ulaşımı olmamakla birlikte, havalimanından kalkan 116 nolu otobüsler ile İçşehir, 28 Mayıs Caddesi’ne ve şehir merkezine yakın noktalara ulaşabilir, buralardan kalkan metrolar ile istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular terminal binalarının çıkışında bulunan taksi duraklarından ulaşabilecekleri taksiler ile şehir merkezine 15-20 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama
Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Bakı Bulvarı
Kız Kulesi
Nizami Caddesi
Bakü Hayvanat Bahçesi
Alev Kuleleri
İçeri Şehir
Şirvanşahlar Sarayı
Ateşgah
Bakü Kristal Salonu
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğu Bakü’de kışlar soğuk ve kar yağışlı geçerken, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Rüzgar şehri olarak bilinen şehir adının hakkını vermekte ve yılın her zamanı rüzgarlı geçmektedir. Bu nedenle şehri ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Siz de bu güzel şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun Bakü uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Oldukça zengin ve lezziz tatlara sahip olan Azerbaycan mutfağında Türk yemeklerine benzeyen çok sayıda yemek bulunmaktadır. Yıllar içerisinde topraklarında ağırladığı her medeniyetin izlerine rastlanabilecek olan bu mutfakta Duşbara, Azeri Plovu, Bakü Baklavası, Piti Aşı, Karpuz Reçeli, Şekerbura gibi lezzetler seyahat esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken yemeklerdir. Bakü keşfinizin adından tadabileceğiniz bu lezzetler için en uygun Bakü uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.