Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Asmara Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
01.Ara.2021.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Asmara Ucuz Uçak Bileti

Asmara ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Asmara’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Asmara’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Asmara’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Asmara ziyaretlerinden önce Asmara ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Asmara uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(ER) 336
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 HZ
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
291

ASMARA HAKKINDA

Eritre’nin hem başkenti hem de kültür merkezlerinden biridir. Şehir 12. yüzyılda haydutların saldırısına karşı köylülerin bir araya gelmesi nedeniyle kurulmuştur. Geçmişten günümüze çok sayıda medeniyetin ve devletin yönetimi altında kalan ve bu nedenle her kültürün tadına bakmış olan bu şehir, 19. yüzyılda İtalyanların himayesi altına girmiştir. Daha sonra II. Dünya Savaşı patlak vermiş ve topraklar İngilizlerin eline geçmiştir. Son olarak Etiyopya’nın kontrolü altına geçen Asmara, halkın bağımsızlık mücadelesinin ardından 1991 yılında bağımsız özgürlüğüne kavuşmuştur. İtalya döneminde şehir ileri seviye bir gelişme göstermiştir. Sanayi alanında çok sayıda ve çeşitte tesisinin bulunması buna örnektir. Ticaret ve sanayi alanında gösterdiği gelişmeyi aynı zamanda kültür ve mimari yapılarda da gösteren şehir kübizm ve fütürizmin etkilerinin görüldüğü yapılara sahiptir. O dönemde inşa edilen yapılar bu akımlar doğrultusunda inşa edilmiştir. Fakat ilerleyen yıllarda savaşların etkisi nedeniyle çoğu tarihi eser yıkılmıştır. Siz de tozlu tarihi ile oldukça ilgi çeken bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Asmara Uluslararası Havalimanı
Eritre ülkesinin başkenti olan Asmara’nın 2 km güneybatısında yer alan Asmara Uluslararsı Havalimanı, 2017 yılından itibaren yolculularına hizmet vermektedir. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama ile ulaşım mümkündür.

Otobüs
Asmara Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Tank Mezarlığı
Opera Evi
Fiat Tagliero Binası
Medabar Market
Emba Derho
Villa Roma
Central Market
Enda Mariam Ortodoks Katedrali
Asmara Ortodoks Mezarlığı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal muson ikliminin hakim olduğu Asmara, Etiyopya iklimi ile benzerlik taşımaktadır. Ilıman ve yağışlı bir iklimin şehre hakim olması nedeniyle yüksek alanlara da sahip olması, yüksek alanların kış aylarında soğuk ve sert geçmesine neden olmaktadır. Mayıs ayı en soğuk dönem olmakla birlikte şehri ziyaret etmek için ideal dönem sonbahar aylarıdır. Siz de bu gizemli şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genellikle baharatlı yemeklerin hakim olduğu Eritre muftağı bazı lezzetleri ile Etiyopya mutfağına benzemektedir. Kitcha, Tsebhi, Injera, Alicha Birsen gibi yöresel lezzetler damağınızda uzun süre silinmeyecek lezzetler bırakacaktır. Siz de bu lezzetlerin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.