Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Amman Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
11.Ara.2023.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Amman Ucuz Uçak Bileti

Amman ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Amman’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Amman’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Amman’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Amman ziyaretlerinden önce Amman ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Amman uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(JO)628
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
962
 
Toplu Taşıma
17 TRY
 
Yemek Fiyatları
111 TRY

AMMAN HAKKINDA

Ürdün’ün başkenti olan Amman aynı zamanda hem ülkenin en büyük şehri hem de siyasi, kültürel ve ticari merkezidir. Dünyanın yaşanılan en eski şehirlerinden biri olan Amman’ın M.Ö. 7000’de kurulduğu düşünülmektedir. Yapılan kazı çalışmalarına göre bölgeye ilk yerleşim Kalkolitik Çağ’da gerçeklemiş ve yıllar içerisinde çok sayıda kültüre ev sahipliği yapmıştır. Şehrin isminin geçtiği ilk kaynaklardan biri Eski Ahit’tir. Bu kaynakta şehrin ismi Rabbah Ammon olarak geçmekte ve bu ifade Ammonitlerin başkenti anlamına gelmektedir. Uzun bir süre Ammonitlerin hakimiyeti altında kalan şehir ilerleyen yıllarda Mısır, Emevi, Abbasi, Eyyubi, Selçuk gibi çok sayıda imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. 1908 yılında Hicaz Demiryolu’nun Amman’dan geçmesi üzerine şehrin önemi artmış ve İngilizler tarafından bu bölgeye manda kurulmuştur. Bu dönemde Ürdün’ün başkenti olan şehir gün geçtikçe gelişmiş ve dünyada önemli bir hale gelmiştir. İstanbul şehri gibi yedi tepe üzerine kurulu olan Amman şehrinin merkezi bu yedi tepenin ortasında kalan düz alan olmuştur. Şehrin yedi tepesinin sembolünü Ürdün’ün bayrağında bulunan yedi köşeli yıldızda görebiliriz. Geçmişten günümüze zengin tarihini ve mimari yapılarını koruyan şehri gezerken tarihin puslu kokusunu hissedebileceğiniz Amman’ı ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı
Ürdün’ün başkenti Amman’ın Zizye ilçesinde bulunan ve şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı ismini Ürdün Kralı Hüseyin’in üçüncü eşinden almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’ndan inşini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından hareket eden Sariyah otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Amman Kalesi
Roma Amfitiyatrosu
El-Hüseyin Camii
Kral I. Abdullah Camii
Ceraş
Petra Antik Kenti
Ürdün Müzesi
Ölü Deniz
Wadi Rum Çölü
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Yüz ölçümü olarak büyük olan şehirde farklı iklimler görülmektedir. Genel olarak Akdeniz ve Çöl ikliminin birleşiminden oluşan bir iklime sahip olan Amman, kış mevsimi ılıman olmakla birlikte nem oranı oldukça yüksektir. Şehre genel olarak Kasım ve Nisan aylarında yağış düşmekle birlikte şehirde uzun uzun yağışla görülmektedir. Yılın hemen hemen her dönemi ziyarete açık olan Amman’I ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Genellikle et ürünü ağırlıklı olan Ürdün mutfağında birçok yemek et ve et ürünlerinden yapılmaktadır. Çoğunlukla tavuk ve koyun etinin hakim olduğu bu mutfakta Şiş Kebap, Falafel, Mansaf, Sharwarma ve Künefe tadılması gereken lezzetler arasında bulunmaktadır. Türk mutfağı ile benzerlik gösteren Amman mutfağında damak tadınıza uygun lezzetlerin bulabileceksiniz. Siz de en uygun Amman uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve bu şehrin tadını doyasıya çıkarın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.