Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Alanya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
09.Haz.2023.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Alanya Ucuz Uçak Bileti

Alanya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Alanya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Alanya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Alanya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Alanya ziyaretlerinden önce Alanya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Alanya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
242
 
Toplu Taşıma
8.5 TRY
 
Yemek Fiyatları
41 TRY

ALANYA HAKKINDA

Yıllarca Antalya’nın bir ilçesi olarak varlığını sürdüren Alanya’dan, zaman içerisinde aldığı nüfus ile turistik bir il olarak söz etmek mümkündür. Alanya, Antik çağlarda korsanlara, Bizans döneminde ise derebeylerine ev sahipliği yapmıştır. Yıllar boyunca çok sayıda farklı isim ile anılan ilçe Latince’ye ve Yunanca’ya uç şehir anlamına gelen Korakassa kelimesinden geçmiştir. Topraklarında ağırladığı çok sayıdaki medeniyetin her defasında ilçeye farklı isimler takmış olması yazılı kaynaklarda geçmektedir. Medeniyetler beşiği olarak adlandırılan Alanya, Toros Dağları ile Akdeniz’in arasında kurulmuştur. Topraklarında çok sayıda savaş ve istilaya maruz kalan Alanya, ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin geride bıraktıkları kültür ve doğal güzelliklerin nimetlerinden faydalanmaktadır. Keykubat Dönemi’nde yıldızı parlayan bir dönem geçiren Alanya, o döneme ait çok sayıda eser üretilmesi ve günümüze kadar bu eserlerin kalıcılığını sürdürmesi ile adından sıkça söz ettirmektedir. Günümüzde yerel halkla birlikte Alman ve Rus vatandaşları da yaşamaktadır. İmparatorluklar için önemli bir kale görevi gören Alanya, 100 km’ye yakın kıyı şeridi ile deniz ve yeşil doğayı içinde barındıran, eğlenceli gündüz aktiviteleri ile ziyaretçiler için vazgeçilmez bir bölgedir. Yıl boyunca şehirde sıcaklık yüksek derecede kendini gösterdiğinden dolayı turizm sektörü Alanya’da baş göstermiştir. Keyifli bir tatil için Ucuzucur.com'u ziyaret edin ve en ucuz uçak biletinize sahip olun.

NASIL GİDİLİR?

Alanya Gazipaşa Havalimanı
Alanya’nın işlek havalimanı olan Alanya Gazipaşa Havalimanı, Gazipaşa ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaş
Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular Havaş otobüslerini kullanabilirler. Havaş otobüsleri, Alanya’nın merkezi duraklarına uğrayarak şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 60 dakika içerisinde ulaşabilirler. 

Taksi
Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 140 TL ücret ödeyip 50-60 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Alanya Kalesi
Alanya Kleopatra Plajı
Alanya Dim Çayı
Dim Mağarası
Fosforlu Mağara
Sapadere Kanyonu
Alanya Arkeoloji Müzesi
Alanya Atatürk Evi ve Müzesi
İotape Antik Kenti
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Güney sahillerinin vazgeçilmez cennet köşelerinden biri olan Alanya’ya, Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları çok fazla nemli ve sıcak olması nedeniyle ziyaretçiler daha çok bahar aylarını tercih edebilirler. Yaz turizmi çok ilgi gören Alanya, yerli ve yabancı turistleri yaz aylarında ağırlamaktadır. Siz de ister iş ister turistik olarak Alanya’yı ziyaret etmek istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz uygun fiyatlı uçak biletlerini bulabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Konumu nedeniyle yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşayan Alanya’da sadece Türk mutfağı değil aynı zamanda İtalyan ve Fransız mutfağının da özgü lezzetleri ziyaretçilerine sunulmaktadır. Denizin masmavi sularından çıkan deniz mahsulleri de vazgeçilmez tatlardandır. Siz de en ucuz uçak biletlerini bulabileceğiniz Ucuzucur.com’ı ziyaret edebilir ve yazın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.