Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Abuja Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.May.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Abuja Ucuz Uçak Bileti

Abuja ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Abuja’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Abuja’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Abuja’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Abuja ziyaretlerinden önce Abuja ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Abuja uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(NG)288
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
9
 
Toplu Taşıma
19 TRY / 3,18 USD / 2,87 EURO / 30,62 SEK
 
Yemek Fiyatları
92 TRY / 15,38 USD / 13,87 EURO / 148 SEK

ABUJA HAKKINDA

Nijerya’nın hem başkenti hem de en büyük şehirlerinden biri olan Abuja, Federal Başkent Bölgesi’nde bulunmaktadır. 30 yıllık bir geçmişi olan şehir yeni kurulmuş olup, başkent Lagos’tan bu bölgeye taşınmıştır. 1800’lü yıllar imar edilen şehir, ülkedeki tüm şehirlere eşit olması nedeniyle bu bölgeye kurulmuştur. Düzenli ve modern bir şekilde oluşturulan şehir, Afrika kıtasında bilinçli şekilde inşa edilmiş tek şehirdi. Nijerya’daki gelirin eşit dağılımı Abuja şehrinde de görülmektedir. Fakat buna karşı bir duruş sergileyen şehir aynı zamanda farklı kültür ve etnik kimlikleri de bünyesinde barındırarak tarafsız ve eşit bir politika sergilemektedir. Siyasi ve devlet dairelerinin merkezi olan Abuja’da Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu’nun yanı sıra Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’de bu bölgede bulunmaktadır. Yıllar içinde gelişen şehrin nüfusu zaman içerisinde yükselmiş ve eski başkent Lagos’u geçmiştir. 2011 yılında Birleşmiş Milletler binasına yapılan saldırı sonucunda 18 kişi hayatını kaybetmiştir. Afrika’nın en önemli finans merkezlerinden biri olan Abuja, geniş iş imkânları sayesin çoğu vatandaşına iş istihdamı sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra doğal güzellikleri ve zengin kültürü ile ön plana çıkan şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havaalanı
Nijerya Federal Başkent Bölge’sinde bulunan Abuja’ya hizmet veren uluslararası bir havalimanı olmakla birlikte şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancıyı ağırlayan havalimanında şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkânlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile 30-40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Aso Kayaları
Jabi Lake Mall
Magicland Abuja
Guarara Şelalesi
Abuja Ulusal Camii
Abuja Milenyum Parkı
Abuja El Sanatları Köyü
Ulusal Hristiyan Merkezi
Thought Pyramid Art Centre
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sıcak hava ikliminin hâkim olduğu Abuja’da yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. Ziyaret için en uygun zaman dilimi sonbahar ve ilkbahar dönemi iken şehir en çok Ekim ve Kasım aylarında ziyaretçi akınına uğrarken Mart ve Nisan ayları da oldukça kalabalıktır. Siz anılarınıza yeni anılar katmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Nijerya mutfağının kültürüne ve geleneğine sahip olan Abuja mutfağı, çok çeşitli çorbaları, etleri, balık ve deniz ürünleri ile oldukça zengin bir mutfaktır. Akar, Jollof Pilavı, Chin Chin, Suya, Moi Moi, Nkwobi, Abacha ve Ukwa gibi yöresel lezzetlerin tadına bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.