Bayramda Nereye Gidilir? Sorusuna Cevap Olan 5 Yer

Aile bireylerinin bir arada keyifle vakit geçirdiği, yeni seyahat planlarının yapıldığı Ramazan Bayramı bu yıl 4 Haziran 2019 Salı günü başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü bitiyor. Pazartesi ve cuma günlerinin de tatil ilan edilmesiyle birlikte Ramazan Bayramı tatili önceki ve sonraki hafta sonları ile beraber 9 günlük bir fırsat yarattı.

Tatil için fırsat arayan ve yıl içerisinde zaman darlığından plan yapamayanlar için Ramazan Bayramı tatili doğru değerlendirildiğinde çok verimli bir seyahate dönüşebilecek uzunlukta.

2019 Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?

2019 Ramazan Bayramı tatili, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü başlıyor, 9 Haziran 2019 Pazar günü akşamı sona eriyor. Toplam 9 günlük tatil yurt içi ve yurt dışı tatil planları için ideal bir süre. Ramazan Bayramı ise 4-5-6 Haziran salı, çarşamba ve perşembe günleri.

Ramazan Bayramı Tatilinde Nereye Gidilir?

Ramazan Bayramı tatilinin haziran ayına denk gelmesi özellikle deniz, kum, güneş ve kültür tatili arayanları mutlu etti. Birçok kişi 9 günlük tatili deniz kıyısında geçirmeyi tercih ederken özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki tatil merkezleri erken rezervasyonlarla birkaç ay önceden plana eklendi.

1. Olimpos, Antalya

Antalya şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunan Olimpos, Likya Dönemi’nin en önemli liman kentlerinden. Daha çok sırt çantalı seyahat severlerin tatil için tercih ettiği Olimpos bölgesinde beş yıldızlı ve çok odalı devasa konaklama tesisleri yok.

Koruma altında olması nedeniyle ahşap bungalov evlerden oluşan pansiyonların yer aldığı Olimpos’un muhteşem bir kumsalı var. Caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanı da olan sahil, yemyeşil dokusu olan Beydağları ile bütünleşiyor. Antik kentin ortasından akan çayın Akdeniz’le buluştuğu noktada Çıralı’ya kadar uzanan Olimpos sahili bulunuyor.

Antalya uçak bileti kampanyalarına göz atarak Olimpos yolculuğunun ilk adımını atabilirsiniz.

2. Alaçatı, İzmir

Ünü Türkiye sınırlarını aşan Alaçatı, İzmir Çeşme’nin popüler tatil merkezi. Yaz aylarında Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Alaçatı, dünyanın en önemli rüzgar sörfü alanlarına sahip.

Onlarca etkileyici plaj, şirin taş butik oteller, arnavut kaldırımlı sokaklar, hoş mekanlar, tasarım atölyeleri, küçük mağazalar, restoran ve kafeleriyle Alaçatı, Ramazan Bayramı’nın tadını çıkarabileceğiniz güzellikte.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 1 saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor olması da büyük avantaj. İzmir uçak bileti seçeneklerine göz atın.

3.Cunda Adası

Ayvalık adalarından Cunda, benim gibi ruhu Egeli olanlar için harika bir adres. Taş evleri, dar sokakları, tarihi dokusu, damla sakızı aromalı lezzetleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer. Deniz kenarında uzun saatler geçirmek istiyorsanız, gündüzleri Sarımsaklı Plajı’na gidip, akşamlarınızı Cunda’da geçirebilirsiniz. Gitmişken meşhur Taş Kahve’ye uğramayı unutmayın.

4. Gökçeada

ürkiye’nin en büyük adası Gökçeada’da yapacak çok şey var. Geniş ve rüzgar alan Kefalos koyunda windsurf ve kitesurf yapabilir, eski Rum köyleri olan Dereköy ve Zeytinliköy’de bir tarihi gezinti yapabilir, bol denize girip, taze deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz. Gitmişken Mustafa’nın Kayfesi’nde kahvaltı edin ve bir akşamınızı Kaleköy’deki Pembe Kaval Bar’da geçirin mutlaka.

5-Marmaris

Belki klasik ama birçoğumuz için vazgeçilmez bir durak Marmaris. Bu tatilde denize doymak isteyenler Marmaris’e gidip, oradan tekneyle koyları gezebilir, bir nevi mavi yolculuk yapabilirler. Gitmişken Çamlı iskelesinden yarım saatte bir kalkan teknelerle Sedir Adası’na mutlaka uğrayın derim.